علی محمد نظری  
[ ۸۴/۴/۳۰ در ساعت ۰۳:۱۰  ]

سلام خانم کدیور
دکتر شریعتی در مقاله ی زیبای خود آگاهی و استحمار بسیار زیبا این مسئله را موشکافی کرده است. واقعیت این است که روحانیت و مداحان ما نان امام حسین(ع )را می خورند و علت اصلی بوجود آمدن این بحثها حماقت مردم و استحمار آن هاست که هم روحانیت کم سواد و هم مداحان بی سواد طالب آن هستند. آن ها برای گرم کردن مجلس خویش مجبور به دروغ پردازی و بوجود آوردن فضای دراماتیک هستند و این ممکن نیست مگر با استحمار! ما ملتی هستیم بسیار تنبل در مطالعه و بیشتر دلمان می خواهد که گوش دهنده باشیم . به همین جهت هم نقالی هنوز در ایران کماکان جذبه ی خویش را حفظ کرده و حذف نمی شود. حال که ما گوش دهنده هستیم آقایان هم به خود اجازه می دهند هر اراجیفی را سر هم کنند و به خورد خلق الله بدهند . اگر فضای مجالس اینچنینی از متکلم وحده بودن آقایان روحانی و مداح عاری شود و آنان مجبور به پاسخ گویی و آوردن سند برای مطالبشان باشند مطمئن هستم که خیلی زود خاموش می شوند!! حال در سیاست هم می توان مطلب را تعمیم داد.
یا علی مددقلمران  
[ ۸۴/۴/۲۹ در ساعت ۰۸:۵۱  ]

سلام
وقتی آدم به دوران کودکی خود مراجعه می کنه می بينه اينقدر از اين مسائل تو ذهنش هست که به اين راحتی ها نمی شه بيرونش انداخت. بعضی وقتها ادم دچار جنگ داخلی می شه و نمی دونه بايد چطوری برخورد کنه.
واقعا هر کدام از ما هزاران نمونه از اين امر در ذهنمان داريم. چه واژه زيبايی را در بيان اين امر اظهار داشته اند.فرهاد  
[ ۸۴/۴/۲۹ در ساعت ۰۰:۳۴  ]

سلام خانم کديور
اميدوارم اين نظرات را بخوانيد و حداقل به من يک جواب روشن دهيد
شما بعنوان نماينده مردم در مجلس چرا به اعطای باج به دولت عراق (امريکا)سکوت کرديد اين داستان گنجی وانتخابات وماجراهای مهاباد بنظر شما (نماينده محترم مجلس)سرپوش نهادن به مسئله نيست ؟
حالا که مردم سر درگريبان فرو بردند شما چرا ساکتيد آيا اين پول حق جانبازان عزيز ما نيست که پس از ۱۷ سال هنوز بی خانمانند ؟
آيا اين پول حق بيماران هموفيلی نبود که با تزريق خون آلوده بيمارشدند ؟ فقط ۹۷۵ نفر بودند که مسئولين محترم حتی اجازه به خود ندادند که عزر خواهی کنند .
نميدونم برای خودم يا شما يا دوستانی که تخت تاثير خرفهای شاعرانه شما قرار گرفتند متاسف باشم ؟


شما وهمکارانتان در مجلس چکار ميکنيد فقط دنبال روسری خانم ها يا آستين کوتاه آقايان ميگرديد؟
به خدا کارهای مهمتری هم هست

خواهش ميکنم جواب اين نظر مرا بدهيدseyed jamaledin  
[ ۸۴/۴/۲۸ در ساعت ۱۴:۲۱  ]

بنام خدا و با سلام
وقتی اسلام به مثابه بيان أزادی در اسلام بيانگرقدرت از خود بيگانه بشود ، رهبران نظامی که مدعيند اسلاميستُ روش خويش را بر النصر بالرعب وحرکت قسری بنا مينهند و توجيه گرخشونت ميشوند لذا امام زمان که قاعدتا باید منشاء عطوفت و منزلت و کرامت انسان باشد،در چنين تفکري کارش در خشونت خلاصه ميشود.دعا که برای تزکيه نفس وتکريم انسان است به عامل ترس و ترويج حماقت تنزل ميابد وحقوق انسان در تکلیف آن فراموش و نقض میگردد.تضادبجای توحيد نشسته رنگ آنرا به خود ميگيرد . و برای اینکه ولایت مطلقه فقیه، این جعل تاریخی ،جای ولایت جمهور مردم راغصب نماید ترویج حماقت هم واجب میگردد و همانطور که شما گفتيد مصداق هم فراوان است...Ehsan  
[ ۸۴/۴/۲۸ در ساعت ۱۱:۱۱  ]

EMROZE DAR KESHVARY KE DOCHARE ESLAME TAHAJOR SHODEH VA BAZY AZ ROHANIYONE MONTAGHEDASH ASHEKARA ARAYE OSTAD MOTAHARY RA ZIRE SOAL MIBARAND VA O RA YEK ENSANE MOTEHAJER BARAYE MARDOM TARIF MIKONAND , AYA MITAVAN ENTEZARE BISHTARY AZ ANAN DASHT?Ali  
[ ۸۴/۴/۲۸ در ساعت ۱۰:۲۹  ]

با سلام ِ
در اين رابطه سوالی دارم چرا این مسائل در کشور های دیگر مثل لبنان - عراق - سوریه وجود ندارد.
یکی دو مورد که با افراد عراقی در میان گذاشتم . آنها بحث در این رابطه را مسخره و پوچ می دانستند.با توجه به اينکه شما (هردو نفر)به نوعی درون حاکميت بوده ايد. بفرمایید این مباحث چرا فقط در کشور ما مطرح می شود.
با احترام فراوان
علیazadeh  
[ ۸۴/۴/۲۸ در ساعت ۰۳:۵۰  ]

با سلام٫
در طول تاريخ تمام ارزشهای انسان تغيير خواهد کرد به جز حماقت٫ دروغ پذيری و دروغ گفتنش!
در بالا ' انسان ' را ' مردم ما ' بخوانيد!
حماقت من در جمله هايم را هم به حساب دروغهایی بگذارید که در طول عمر شنیده و باور نکرده ام!
خانم کدیور عزیز٫ این ابزارهای قدرت چند لایه که شما به آن اشاره میکنید همه ایرانی بوده و اکثرا از مذهبی ترین و با ایمان ترین گروها. مثلی میگوید: ' برای رقص تانگو دو نفر لازم است '. It takes two to tango . تانگويی که اکنون در کشورمان عرضه می شود در دنيا تک است! گروه شما يک نفره تانگو ميکرد و می کند٫ مردم حاضر در صحنه اش را نشناخته بود! نگویید نگذاشتند! مگر شاه مستبد گذاشت؟ ولی شما انقلاب اسلامیتان را کردید و دیدید که شد! آنقدر گفتيد و نوشتيد ' مردم آگاه ايران ' که مردم از خود بی خود شدند٫ حال همان ' مردم آگاه ' رای های ميليونی خود را به صندوق تفکری ريخته اند و شما ميگوييد چرا ترویج حماقت؟
بنويسيد...زيبا مينويسيد اما تعارفات زيادی با مردمتان داريد. شايد هم غير از اين ممکن نيست.shirin  
[ ۸۴/۴/۲۸ در ساعت ۰۰:۴۷  ]

سلام بانوی نازنين بانو مجانی زندگی می کنيم هوا مجانی ابر مجانی تپه مجانی چمن مجانی باران گل و شل همه مجانی بيرون ماشين ها در سينماها ويترين مغازه ها مجانی.اما نان وپنير نه .اب ونمک مجانی ازادی به قيمت جانبردگی اما مجانی مجانی زندگی می کنيم مجانی.abdolah  
[ ۸۴/۴/۲۷ در ساعت ۲۰:۰۷  ]

بياد دارم در يکی از مجالس يکی از آقايان به نقل از يکی از کتب علامه مجلسی مطرح ميکردند در حديث داريم پس از آنکه امام زمان ظهور کنند اول کاری که می کنند اين است که به بقيع می روند و قبر آن ملعونين را می شکافند و جسد آنان را به درختی بسته و ميسوزانند.
اينکه اينگونه احاديث کذب محض اند هيچ شکی نيست ولی جالب تصويری است که ایشان از امام زمان که خاتم ولايت محمدی است ترسيم می کنند در اين جا نعوذ باالله امام شبيه انسانی عقده ای ترسيم می شود که به هر حرامی (نبش قبر و سوزاندن میت ) دست می زنند تا به قول عامه دلشان خنک شود. این تصویر کجا و آن حقیقت که امام علی با قاتل خود جگونه رفتار می کنند کجا.
صرفنظر آز تاثيرات مخربی که اين آقايان در وحدت شيعه و سنی دارند نوع ايده الی که به جامعه می دهند (که متاسفانه در اذهان بسياری هم درست می افتد) مورد بحث است. متاسفانه پس از امام از طرف علما برخورد جامعی با اين پديده که ريشه در جاهليت دارد نشد و حتی گسترده تر هم شد.
در واقع استفاده از احساسات بجای عقلانيت راهی است که اسلام اصيل از آن مبراست ولی متاسفانه بسيار ريشه دوانده است. شايد به همين دليل است که در حديث آمده وقتی امام ظهور می کنند گفته می شود که دين جديدی آورده اند.