kalame  
[ ۸۴/۳/۱۵ در ساعت ۲۳:۳۷  ]

سلام.خانم کدیور .بنده در مورد کاندیداها به غیراز دکتر معین با شما موافقم.
ودر مورد رجل سیاسی هم برای ریاست جمهوری با شما موافقم.اما فعلا کننده کار شماهستید که کار بدستتان است .soliman davodi  
[ ۸۴/۳/۱۴ در ساعت ۲۱:۳۹  ]

من از آن دسته افرادی هستم که رای نمی دهم ابتدا می خواستم در صورت تشکیل جبهه دموکراسی خواهی(ترکیب حامیان معین و ملی مذهبی ها ) به معین رای دهم ولی احساس می کنم کسانی که معین را تشویق به شرکت کردند افرادی قدرت پرست و پر سر و صدا هستند که حاضر به پرداخت هزینه نیستند و همین افراد بودند که به همراه روحانیون مبارز و شخص آقای خاتمی امید مردم را به سوی یاس بردند. با اين وجود به آینده ایران امیدوارم.عارف دورقی  
[ ۸۴/۳/۱۴ در ساعت ۱۸:۴۳  ]

خانم دکتر کديور عزيز سلام
همچنين خدمت صهبا خانم عزيز که سعادت آن راداشتیم درسفری که افتخار داديد وبه آبادان -خرمشهر تشريف آورديدبا ايشون نيز اشنا شويم سلام عرض می کنم .بدون هرگونه مبالغه ای خانواده شريف کديوربالاخص شما واخوی روشنفکرتان و همچنين سيد عزيز وبزرگوار مهاجرانی قهرمان «سردارفرهنگی کشور»
مايه افتخار هر ايرانی آزاده ای هستيد.خداوند شما را هواره از کيد بد خواهان و تنگ نظران منفور جامعه محفوظ دارد- با آرزوی ديدار مجدد عارف دورقی -آبادانعارف دورقی  
[ ۸۴/۳/۱۴ در ساعت ۱۸:۳۳  ]

باسلام
خانم کديورمن به وجود خانوادهای مذهبی درعين حال روشنفکر و... مثل شما قبطه می خورم
من همواره مقالات؛ گفتگوها و... شما وحاج آقا محسن وسيد عزيزمهاجرانی محبوب را دنبال می کنم .
من بواسطه حرفه تخصص ام «خبرنگاری وروزنامه نگاري» خواستار شنيدن پاسخهای شما در ارتباط به سه موضوع را دارم :
۱- به اعتقادشما اين انتخابات را می توان آزاددانست؟
۲- پیش بینی شما در مورد نتیجه انتخابات چیست؟
۳-Ehsan  
[ ۸۴/۳/۱۴ در ساعت ۰۱:۰۳  ]

Ba salam: taghire mahiyate namzadha bad az entekhabat va faramosh shodane gholha va ghararhayeshan ba mardom neshaneye on ast ke ghodrat fesad miavarad va ghodrate motlagh fesade motlagh miavarad...مسیح  
[ ۸۴/۳/۱۳ در ساعت ۱۰:۲۸  ]

به نظر من رئیس جمهوری هر که که باشد در وضع اجتماعی و اقتصادی مردم تغییر آنچنانی نخواهد داشت زیرا سیاست های کلان بین المللی و اقتصادی و اجتماعی در ایران تعیین کننده است و این سیاست های کلان با روی کار آمدن هر کسی چه هاشمی چه معین و چه قالیباف تنها اعضای کابینه و مهره ها عوض می شوند و جهت حرکت سیاسی ایران تغییر نخواهد کرد.راهها بر تغییر سیاست های کلان نظام بکی بسته شده است.saffa  
[ ۸۴/۳/۱۳ در ساعت ۰۳:۳۷  ]

با درود و سپاس
ای کاش شما اهل قلم میپرسیدید از کاندیدهای محترم٬که ایا شما حدود اختیارات رئیس جمهوری در ایران را نمیدانید یا بر این باورید که مردم نمیدانند که اینگونه رویا پردازی میکنید٬ چرا راه دیروزتان را ادامه نمیدهد شما که شکر خدا همه بر مسند بودید ویا چه میدانم شاید
خنده و گریه عشاق ز جای دگر است
اما بدانید سکوت مردم از رضایت نیست انقدر شریفندکه
دلشان اهل شکایت نیست به امید فردایی بهترShahriar  
[ ۸۴/۳/۱۲ در ساعت ۲۱:۵۱  ]

بنام خدا
به اين گفته ها هم توجه كنيد:
محمدباقر قاليباف: "عده ‌ای از مقام ‌های دولتی در امر قاچاق دخيل هستند."
محسن رضايی: "علايمی نمی ‌بينم كه نامزدهای موجود به دنبال اين تحولات (تحولاتی که وی می گويد برای کشور ضروری است) باشند و علايمی كه داده می ‌شود، جز عوامفريبی و كلاه سر مردم گذاشتن نيست."
مهدی کروبی: "دولت من پس از مدت کوتاهی موفق خواهد شد که اعتماد جهانی را به خود جلب کند. دولت من سعی خواهد کرد به صورت مستقيم و يا غيرمستقيم با کشورهای اروپايی، ژاپن و روسيه و آمريکا مذاکره کند."
علی لاريجانی: "در دولت اميد (وی نام دولت احتمالی خود را دولت اميد گذاشته است) توجه جدی به مبارزه با مشکلات اقتصادی، مساله بيکاری، تورم و مفاسد است." "مشکلات اقتصادی و فساد باعث سرخوردگی جوانان و بروز اثر منفی در جامعه و فرهنگ شده است."
علي اكبر ولايتي: " حوادثي چون قتل بختيار و ميكونوس به صلاح كشور نبوده"!!!
......محمد  
[ ۸۴/۳/۱۲ در ساعت ۱۴:۱۵  ]

خانم کديور از زاويه ديگری هم می شود به اين مساله نگاه کرد و آن اين است که چهره واقعی اين افراد همين گفتارهای کنونی آنهاست. اما آن چه که باعث می شود آنها در مقام عمل به گونه ای ديگر باشند، یک مساله فرهنگی-ایرانی است. اين نکته در عموم ما ايرانيها وجود دارد. مثلا وقتی که جلوی شخصی هستيم و کار دستش داريم، عليرغم ميل درونيمان هزار بار جلوش خم و راست می شويم، مهمانی دعوتش می کنيم و غيره. حتی بسيار کسانی که شايد روزی هزار بار به همين دست در کاران فحش می دهند، اگر جلويشان قرار بگيرند نا خود آگاه به تمجيد و تکريم همان دست اندرکاران روی می آورند. آن چه شيران را کند روبه مزاج....احتياج است احتياج است احتياج.
به هر حال این رجال هم از همین ملت هستند. اصلا آدمی که یک فلسفه متقن برای زندگی نداشته باشد، نمی تواند آدمی با ثبات باشد و بر وفق مقتضیات زمان و حرکت باد حرکت می کند. منظورم از فلسفه علم فاسفه نیست، چون در میان این کاندیداها دکترای فلسفه هم داریم !!!! بدبختی جاییست که عالم با سیاست در آمیزد و فیلسوف از کارگزاران سیاست شود.

حال پس از آن که رای ملت را کسب کردند، دوباره با کسان دیگری طرف هستند و این بار مجبورند برای خلاصی از دردسر و در گیر نشدن با آن قدرتهای پنهان در حکومت و به سر بردن سر سالم به گور، خود واقعی خود را زیر پا بگذارند.
خدا کند انسانهای شجاع هم پیدا شوند و به قولی که داده اند، این فرهنگ دوگانگی را از خود بزدایند و بایستند و امیدواریم که روزی قرار نباشد کسی برای اثبات این که بر سر حرفش خواهد ماند و حرفش با عملش یکی خواهد بود، قول بدهد که بر سر حرفم خواهم ماند حتی اگر مهمان حمام فین کاشان شوم.
Masoud  
[ ۸۴/۳/۱۱ در ساعت ۱۴:۴۷  ]

من نيز جزو مردم هستم . و نوشته شما چه ايهام زيبايی دارد برای تحريم.
نه تحريم انتخابات/ که زيباترين دستآورد بشر امروزی است/بلکه تحریم اين نامزدهای مريخی که تو گويی تا حال نه در ايران بوده اند و نه مسئوليتی داشته اند.