ali  
[ ۸۳/۱۲/۲۷ در ساعت ۱۷:۰۱  ]

سلام، من فکر ميکنم يکي از علتهاي اصلي اين ناهنجاريهاي رفتاري در ايران امروز در کنار علتهايي چون نارضايتي هاي اجتماعي و ...، آشفتگي هنجارهاي اجتماعي جوانان باشه که ناشي شده از عدم سنخيت هنجارهاي رسمي و غير رسمي ميباشد. در دهکده جهاني امروز شناخت و مديريت هنجارهاي غير رسمي جوانان بدون توجه به هنجارهاي بين المللي ميسر نيست. معضلي که غلبه بر آن براي نظام ارزشي ايران اسان نمينمايد.ariayee  
[ ۸۳/۱۲/۲۶ در ساعت ۲۳:۰۳  ]

4shanbe souri dar hale hazer maidane jangist bain mardom iran va rejim ...حسين  
[ ۸۳/۱۲/۲۶ در ساعت ۱۴:۲۷  ]

خودمان را گول نزنيم!
اين طيف كم عدد نيست.S  
[ ۸۳/۱۲/۲۶ در ساعت ۰۳:۰۶  ]

سرکار خانم کديور
با عرض سلام می‌خواستم عرض کنم اين تنها چهارشنبه سوری نيست که به قول شما عوض شده. از برکت آن انقلاب شکوهمند و این نظام مقدس که امثال بنده و کلا نسل ما در آن نقشی نداشتيم و نداريم خيلی چيزها مثل سابق نیست. فکر میکنید گناهش گردن کیست؟ ما؟ یا آنها که مردم‌آزاری را در این ... نهادینه کردند و سر کوچه‌‌ها شلاق زدند و گفتند کار از این بهتر نمیشه باعث سلامت جامعه‌ست! شکنجه کردند و گفتند این شکنجه نیست تعذیر است و خوشا به حال آنان که تعذیر میکنند! خداوند یک در دنیا و صد در آخرت به آنها عوض خواهد داد! دروغ گفتند و میگویند و تا دستشان باز شد میگویند تقیه واجب شرعیست علی‌الخصوص که برای حفظ نظام باشد!

شما که با این ...بهتر از امثال بنده آشنا هستید به همان خداوندی که به آن اعتقاد دارید جماعتی مردم‌آزارتر آنها سراغ دارید که آنها را رها کرده‌اید و رفته‌اید سراغ چند جوان و چهارشنبه سوری؟ مشکل جای دیگریست آن را حل کنید چهارشنبه سوری هم به حالت عادیش بر میگرده!

عیدتان مبارک. انشااله که در این سال نو همه چیز دوباره عادی شده از شر مردم‌آزاران خلاص شده نفسی به راحتی بکشیم!neda  
[ ۸۳/۱۲/۲۵ در ساعت ۱۱:۰۶  ]

من هم با نظرشما موافقم؛؛ علت اصلي اين انحراف كساني هستند كه از ابتدا در صدد حذف و نابودي اين سنت ملي و هر چيز كه به شكلي با فرهنگ ملي و تمدن ايران در ارتباط بود بر آمدند؛؛هر جا جوانان را محدود ميکنند وضعيت بدتر ميشود.reza  
[ ۸۳/۱۲/۲۵ در ساعت ۰۰:۳۵  ]

با عرض سلام
هر چند بنا به دلايلي كه ذكر آنها در اين مجال
نمي گنجد ،امروزه متاسفانه جوانان و به طوركل اكثريت مردم ايران در شرايط متعادلي قرار ندارند و اين مساله را مي توان در شكل و نوع واكنش هاي آنان نسبت به رخداد ها و وقايع اجتماعي به روشني مشاهده كرد ، اما علت اصلي اين انحراف كساني هستند كه از ابتدا در صدد حذف و نابودي اين سنت ملي و هر چيز كه به شكلي با فرهنگ ملي و تمدن ايران در ارتباط بود بر آمدند و موجبات بي هويتي و نا آگاهي جوانان را فراهم آوردند و از طرفي اين واكنش شايد در اعترض به كساني باشد كه حتي با بر پا كردن آتشي كوچك نيز به طور تئوري و عملي مخالفت ميكنند.