حمیدرضا  
[ ۹۴/۷/۱۳ در ساعت ۱۴:۵۲  ]

سلام آقای مهاجرانی
خبر جالب و تازه این است که سهیل اعرابی به دو سال «تحقیقات مذهبی» نیز محکوم شده است!
در باره این مجازات گفته اند که «آقای عربی در طول دو سال موظف است ۱۳ جلد کتاب در حوزه دین شناسی، مذهب شناسی و رفع شبهات دینی را بخواند و از بخش های هر کتاب خلاصه ای تهیه کند.
همین طور باید در تماس با مؤسسه «در راه حق» و پژوهشکده امام خمینی !!! قرار بگیرد و پرسش های خود را مطرح کند. او به عنوان تکلیف هرماه تمام پرسش ها، پاسخ ها و خلاصه کتاب هایش را باید به دادگاه ارائه کند». به نقل از سایت «ایران امروز» ..
شما به عنوان یک نواندیش دینی چه نظری دارید ؟
***********
سلام
وقتي در قران مجید به صراحت هر گونه اکراه در پذیرش دین نفی شده است، لا اکراه فی الدین؛ بدیهی است که نمی توان کسی را وادار به پژوهش دینی کرد. می بایست در کتابخانه زندان انواع کتاب ها وجود داشته باشد، اگر زندانی کتابی را خواست کتابخانه و نه خانواده زندانی! موظف به تهیه کتاب باشد. ان وقت اگر زندانی به شکل آزاد و مختار به نتایج تحقیقی و پژوهشی خویش رسید. می توان برای کار او ارزش و اعتبار قائل بود.
به گمانم زندان بانان بیش از زندانیان نیازمند آشنایی با اسلام و قرآن مجیدند.
و ان کسی که بیش از همه نیاز به بازاندیشی در باور اسلامی خود دارد همان رئیس موسسه در راه حق است.قاسم  
[ ۹۴/۷/۱۰ در ساعت ۱۹:۳۳  ]

سلام علیکم
اینکه گفته می شود زبان فارسی زبان اهل بهشت هم هست چقدر موثق است ؟
*************
سلام
در بارهٔ این حدیث تا به حال جستجویی نکرده ام.سید رضوی  
[ ۹۴/۷/۱۰ در ساعت ۰۲:۰۹  ]

سلام بر شما

از مسجد شیخ لطف الله سخن به میان آوردید، بیاد نوشته پروفسور پوپ افتادم در ستایش هنر متعالی و آسمانی؛ تمامی موهبتهای ملکوتی و معنوی که الهام بخش سازندگان "زمینی" این مسجد زیبا بوده است:
"به سختی می توان این بنا را ساخته دست بشر دانست، کوچکترین نقطه ضعفی در این بنا دیده نمی‌شود؛ اندازه‌ها بسیار مناسب، نقشه طرح بسیار قوی و زیبا، و به طور خلاصه **توافقی است بین یک دنیا شور و هیجان و یک سکوت و آرامش باشکوه، که نماینده ذوق سرشار زیباشناسی بوده و منبعی جز ایمان مذهبی و الهام آسمانی نمی‌تواند داشته باشد**"

دو سطر آخر، بگمانم اظهارنظری است جامع و مانع؛ در عداد صادقانه ترین و دل- خاسته ترین اظهار نظرهایی که انسانی از نسل معاصر (عصر هبوط هرآنچه ریشه در ماورا دارد ) در ستایش هنر آسمانی بر زبان می آورد. ستایش هنر قلبهای خاشع، معجزه سرشتهای پاکی که به درازای یک عمر آیینه گردان نور جمال و جلال الهی بودند ...

و در تایید آن "بی وزنی" و فروتنی صادقانه و بی ادعای هنروران مومن آن روزگار، یکی هم کاشی نوشته سر در مسجد شیخ لطف الله است؛ بر فراز پنجره مشبک، نقشی از فروتنی مومنانه و تمام عیار، به خط استاد علیرضا عباسی: "** مایه محتشمی، خدمت اولاد علی! **"
... و چه خوب که نوشته زیبای شما استاد گرانقدر، واسط خیر شد تا شب عید سعید غدیر سخن از علی و اولاد علی (علیهم السلام) به میان آید ...

خداوند به همه ما نعمت خشوع از سر ایمان قلبی، موهبت "بی وزنی" صادقانه و بی آلایش در پیشگاه حضرتش عنایت فرماید.

عید فرخنده غدیر، بر شما ... مبارک.
************
سلام
ممنون از توجه و توضیح شما
عید شما هم مبارک
درودحسین(H_S)  
[ ۹۴/۷/۹ در ساعت ۱۹:۴۳  ]

سلام.
جناب آقای مهاجرانی عزيز
مثل همیشه قلم شما ظریف و زیبا بود.
چه کنیم این گمان و خیال پر از توهم من غنی هستم را از خود دور کنیم?مقیاس و ملاک سنجش ما چه باشد که به این دام نیافتیم و آن بی وزنی را حداقل حس کنیم?

: