ناصر  
[ ۹۰/۱۰/۲۶ در ساعت ۱۲:۳۰  ]

سلام جناب دکتر مهاجرانی
مدیر نشر چشمه حسن کیائیان است نه عامری
*************
حق با شماست. می خواستم مخاطب هم مدیر نشر چشمه باشد و هم مترجم...ظاهرا کژتابی پیدا کرده است. آقای کیاییان را خیلی خوب می شناسم و ارادت دارمعلی  
[ ۹۰/۱۰/۲۴ در ساعت ۰۰:۰۱  ]

از کوزه همان برون تراود که در اوست!
از همچین وزیری،همچین عملی جای تعجب نیست!سيما  
[ ۹۰/۱۰/۲۳ در ساعت ۰۸:۵۱  ]

اقاي مهاجراني لطفا عكس نوه عزيز را هم برامون بگذاريد .چون در مطلب اندکی زندگی... و سپاس نمي شد كامنت گذاشت اينجا براتون نوشتم !موسی  
[ ۹۰/۱۰/۲۰ در ساعت ۱۵:۱۷  ]

سوال آقای خامنه ای از آقای داد خیلی جای تعجب دارد، اسم فیلم خود گویای زنده ماندن کودک است. شاید ایشان ماجرای فیلم را از شخص نامناسبی جویا شده یا شاید هم فیلم را با دور تند دیده اند، بطوریکه مهمترین لحظه فیلم راکه صدای گریه کودک است ازدست داده اند.
قافیه دولت احمدی که از همان مصرع نخست که با قافیه "مهرورزی"شروع شده ،تنگ آمده است و شاید نصب قایم مقام شعر نیز در راستای همین ناکامی بوده.
یادم است شما در آن جلسه ی تاریخی رای اعتماد گفتید که اگر وزیر شوید، وزارت فرهنگ را به زینت کابینه بدل خواهید کرد و واقعاهم در آن دورکوتاه چنین شد. هنر و هنرمند و زیبایی پاس داشته شد. افسوس که آن بهار هنر چه زود دی شد و امروز زشتی و بی هنری و بداخلاقی روح هنرمندو زیباپسند ایرانی را به کابوس و مالیخولیا دچار ساخته است. اما همانطور که شما در یکی از جشن های باشکوه خانه سینما گفته بودید، سیاستمداران و نظامی ها می روند وفراموش می شوند، اما هنرمندان فراموش نمی شوند و زنده می مانند.
در روزنامه شرق امروز از استاد انتظامی نامه ای در این مورد چاپ شده با عنوان "این خانه از آن ماست..." این نامه ی بی قافیه شاید شاعرانه ترین نامه به مسولینی باشد که فرسنگ ها از عالم هنر و زیبایی به دورند. نشانی اززنده بوده روح هنرمند و عاشق ایرانی. استاد نامه اش را با این دعا آغاز کرده که " پروردگارا، كمك كن ما يكديگر را دوست داشته باشيم و به هم رحم كنيم... " و از "ویرانی خانه" و "حرمت مهمان" و "ایرانی بودن" و "سینمای نجیب ایران" صحبت کرده است. سندی کوچک اما گرانبها از روح هنرمند ایرانی که در تاریخ فرهنگ ایران خواهد درخشید.
دائما یکسان نباشد حال دورانحمید احمدی   
[ ۹۰/۱۰/۱۹ در ساعت ۰۱:۴۵  ]

بستن مراکز خارج از دولت که دولت خیلی نمی تواند روی آنها تاثیر بگذارد از سیاست های دولت نهم 1 و 2 بوده که در همان سالهای اول به قدرت رسیدن از حوزه اقتصادی شروع شد و الان به حوزه فرهنگ کشیده شده است... برگرفته از روحیه ای است که نمی تواند غیر از خود را تحمل کنند...دشتی آبادانی  
[ ۹۰/۱۰/۱۸ در ساعت ۲۰:۴۳  ]

در فقه قواعدی تاسیس شده که هم برای مجتهدین کاربرد دارد و هم مقلدین آنها . به این معنی که شخص عامی هم میتواند این قبیل قواعد را با تطبیق بر جزئیاتش اعمال کند مثل :
قاعده تبعیت احکام از مصالح و مفاسد ، قاعده اهم و مهم ، قاعده رجوع جاهل به عالم ، قاعده مساوات ، قاعده قبح ترجیح مرجوح بر راجح ، ملازمه بین حکم عقل و حکم شرع ، قاعده حرمت و احترام جان و مال مسلمان ، قاعده حرمت اعانة بر اثم و........ که بیشتر آنها مبنای عقلی دارد از رفتارها و تصمیمات برخی دولتمردان انسان به شک وشبهه می افتد که شاید مانند اخباریین حجیت عقل نزد آنان معتبر نیست ؟
چگونه است مجتهدین در مورد شبهه ای که در موضوع حکم باشد، حکم به برائت می کنند. اما بعضی رجال سیاسی این قاعده عقلی را نادیده میگیرند؟سياوش  
[ ۹۰/۱۰/۱۸ در ساعت ۱۷:۴۵  ]

سلام
خوشحالم كه بيشتر از قبل مينويسيدaref  
[ ۹۰/۱۰/۱۸ در ساعت ۰۱:۵۱  ]

تاریخ در این مورد ساکت نخواهد نشست....
آیندگان خواهند آمد و بر تنگ نظری عده ای مغمومانه لبخند خواهند زد....علی  
[ ۹۰/۱۰/۱۷ در ساعت ۲۳:۳۵  ]

سلام
چطور است که به رهبری می گویید اقای خامنه ایی و به رییس جمهور احمدی نژاد؟

: