ندا مهاجراني  
[ ۸۶/۲/۲۶ در ساعت ۱۷:۱۴  ]

با ارادت خاص نسبت به شما
خيلي خوبه كه يه نفر بتونه تو فضاي علمي بزرگ بشه
با اين فضا انس بگيره
وكساني باشند كه قدرشو بدونند
و بهش افتخار كنند.اقبال  
[ ۸۶/۲/۲۴ در ساعت ۲۲:۴۶  ]

سلام دکتر جان
تولدش مبارک و شکر خدا که برگ دیگری به دفتر افتخارات خاندان مهاجرانی اضافه شدامبن  
[ ۸۶/۲/۲۴ در ساعت ۱۸:۲۹  ]

با سلام
هميشه شاد و موفق باشيد . يك در خئاست كوچكي از شما دارم در خصوص

زندگي نامه خودنان مي خواستم مطلب بخوانم لطفاً راهنمايي بفرمائي
**************************
زندگی نامه همان کتاب هاست. به ویژه رمان ها.علي  
[ ۸۶/۲/۲۴ در ساعت ۱۷:۳۵  ]

سلام
من تير 76 فارغ‌التحصيل دانشگاه شدم و در همان ايام از معتقدان و مبلغان اصلاحات بودم و براي آن بسيار تبليغ كردم . اگر فقط فضاي جامعه اندكي آرامتر بود و از اون همه شلوغ بازي سياسي خبري نبود الان من هم با خيال آسوده در حال رقم زدن آينده بهتري براي خودم و خانواده‌ام بودم .الان بايد به دنبال كرايه آخر ماه و مخارج ماهيانه بدوم . به هر حال به پسرتان تبريك ميگويم به خاطر داشتن اين موقعيت خوب..مخمد  
[ ۸۶/۲/۲۲ در ساعت ۱۸:۱۳  ]

کاش که من جای علی بودم
*********************
جای خودت باش پسر عزیزم!سلام  
[ ۸۶/۲/۱۷ در ساعت ۲۳:۳۸  ]

سلامکسی از ماجرون کمر  
[ ۸۶/۲/۱۶ در ساعت ۲۰:۴۳  ]

الهی که دردش باخوره تو کاسه سر فضای نامتعادل اونجونایی که فضاشون متعادل نی، الهی که سیفید بخت باشه او گل پسرت که چینی که را میره دل آدمم باش میره. دس علی به همراش. چشم دشمناش کف پاش. از قول مو بشش باگو:
علی جون هم چینی که به حق باطن جدت روز به بالاتر می نیشی یادت بامونه که ئی همه چشم که چشم به راته دلشون بره ی روزی لک زده که زیر خنکای درخت وجودت خسه ئیشونا درکنن و به او روز وروزگار تونم یه چند صباحی اقتصاد کلمه ملمه نداشته باشی و چینی جفت و چسب و پر و پیمون تعریف کنی برامون از غریبی و غربت. علی جون تو نوهء عذرا خانمی و آقا نور، و ئی بره ی خودش دنیایی اگه هوشت باشه!
**********
ممنون همولایتی!nili  
[ ۸۶/۲/۱۶ در ساعت ۱۸:۲۲  ]

salam
az tarafe man be ali salam beresoonin va tabrik beginصدرا  
[ ۸۶/۲/۱۶ در ساعت ۰۱:۲۳  ]

سلام استاد
حال شما؟ خواستم ببینم نظر شما راجع به سلمان رشدی فرقی نکرده؟ دفاع شما از حکم مرحوم امام در مورد ارتداد ایشان با دفاع آقای دکتر نصر چه فرقی میتواند داشته باشد؟ آیا دفاع پست مدرنها را از او میپذیرید؟ به نظر شما در عصر جدید حکم ارتداد خاصیت بازدارندگی دارد؟ در مورد ماجرای کاریکاتورها این بازدارندگی موثر بود؟ ببخشید اینهمه پرسیدم!مقداد  
[ ۸۶/۲/۱۵ در ساعت ۲۳:۱۳  ]

سلام آقای دکتر
چرا جوابم را ندادید؟رشته پسرتان را پرسیدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

و اینکه راه شما در ادامه چطوری دنبال می شود ؟
***************************
پسرم رشته مهندسی می خواند..با سیاست میانه ای ندارد.قاسمی  
[ ۸۶/۲/۱۵ در ساعت ۲۲:۵۶  ]

تلاش یا هوش نوجوانان ما به تنهایی در موفقیت های تحصیلی یا شغلی شان به هیچ وجه کافی نیست.در حال حاضر شاید بیش از 70% موفقیت تعداد ناچیزی ازجوانان ایرانی مرهون پرداخت های کمر شکن مالی والدین و یا استفاده انحصاری و تبعیض آمیز از برخی امکانات عمومی است.امروزه در ایران عموم فرزندان طبقات سه و چهار جامعه امکانات تحصیل خوب و طی مدارج ترقی را ندارند.مقداد  
[ ۸۶/۲/۱۵ در ساعت ۱۸:۵۶  ]

سلام دکتر مهاجرانی عزیز
خسته نباشی
آقا مثل اینکه حسابی گرفتار مشکلاتید؟دیر به دیر نظرها را میگذارید؟
راستی پسر شما علی چه رشته ای خوانده است؟آیا مثل پسر بزرگتر
به لیسانس اکتفا میکند؟یا قصد دکترا دارد؟
اما مثل اینکه هیچکدام از بچه ها سیاسی نیستند؟درسته؟
پس راه پدرشان را کی ادامه بده؟حالا  
[ ۸۶/۲/۱۵ در ساعت ۰۱:۳۱  ]

سلام...نميدونم چرا جواب نميدين..راستش منم يكي از جواناني ها هستم و تو وبلاگ جوانان مي نويسم..از حرفاتون خوشم مياد..من خودم تا حالا با اينكه اونجا مي نويسم و همه رو خواهر و برادر خودم مي دونم اما سعي كردم يه حدايي برا خودم داشته باشم..هميشه..و رابطه م با جنس مخالفم تو همون نوشته هام بوده و يا اگه كار ضروري بوده در مورد وبلاگ...خودم دانشجوام و ميدونم چطور بايد رفتاري داشته باشم..اما يه چيزي شما يكم كم لطفي ميكنين كه اينطور قضاوت ميكنين درسته بعضي ها سنشون كمه و شايد ندونن چي به چيه..اما مطمئن باشين فقط با جواناني ها ارتباط ندارن و جو بچه هاي مجله سالمه..چون من خودمم درمورد اين مسايل زيادي حساسم و در يك خانواده ي متدين بزرگ شدم..و اين كار فقط براي نويسنده گي و ارتباط با دنياي ديگه ايه..اما اينو مطمئنم كه معلوم و مجهول بي گناهن..اونا خودشون تذكر هم ميدن... اما باور كنين اينايي كه ميان وبلاگاي ما فقط جوانا ني ها نيستن و بقيه هم هستن و به خاطر سر زدن به وبلاگا ميان و كاري هم نميشه كرد..اين همه وبلاگ اگه سر بزنين چه افتضاحا..من خودم چند تا ادرس حاضرم بدم به شما تا بدونين جوونا چه كارا و چه چيزا كه نمينويسن..من به خاطر دانشجو بودنم به اينجور جاها سر ميزنم برا اطلاعات بيشتر..اما اين ديگه كم لطفيه كه بچه هاي مجله دارن به راه بد كشيده ميشن..باور كنين..خوشحال ميشم اگه حرفي هست بگين....درسته ما جوونيم و نا آگاه .. خيلي خوبه راهنمايي بشيم..اما دركمال ارامش و بدور از كم لطفي هاا نه؟؟؟ ممنون..
*******************
مطلب مورد نظر را من ننوشته ام وتا به حال ندیده ام!سیتا  
[ ۸۶/۲/۱۴ در ساعت ۱۵:۲۸  ]

سلام
علی آقای شما با داشتن پدر و مادر ی مثل جنابعالی و سرکار خانم کدیور، و مهمتر از آن، به قول شما، در نظام آموزشی و فضای آرام و متعادل اجتماعی و سیاسی (!)، اگر موفق نشود باید تعجب کرد!
ضمن آرزوی بهترین ها برای علی آقا، باید به این نکته اشاره کنم که داشتن حتی یکی از شرایطی که علی آقا در آن رشد کرده، آرزوی خیلی از جوانان است.
با احترام
سیناليلا  
[ ۸۶/۲/۱۴ در ساعت ۱۲:۲۲  ]

سلام
شايد اين شيوه‌ي درستي براي درخواست مصاحبه از يك استاد نباشد اما از آن جا كه فكر مي‌كنم شما ميلتان را كمتر چك مي‌كنيد از اين طريق درخواستم را براي مصاحبه با سرويس گفت‌وگوي اديان و تمدن‌هاي ايسنا lمجددا براي شما ارسال مي‌كنم .
دوست دارم حتي اگر پاسخت شما منفي است آن را براي من ارسال كنيد تا حداقل خيالم از اين بابت راحت شود و بيش از اين با نامه‌هاي الكترونيكي ام استادي را كه قبلا در مركز گفت‌وگوي تمدن‌ها فعاليت مي‌كرد دعوت به صحبت كردن در اين موضوع كه فكر مي‌كنم برايتان ملال آور است نكنم .
با تشكررضا  
[ ۸۶/۲/۱۳ در ساعت ۲۳:۰۱  ]

سلام جناب مهاجرانی
چه خوب که امسال از نمایشگاه کتاب بازدید نمی کنید.
فکر نمی کنم بتوان نمایشگاه را از این بد تر بر گزار کرد.
قدرت تصور داستان نویسان بالاست! تصور کنید بالای غرفه های کتب خارجی زیر سقف پلاستیکی کشیده اند تا باران روی کتاب ها نریزد، باران آمده روی این پلاستیک ها جمع شده و گه گداری از روزنی به زمین می چکد.
آنسو تر در بهترین سالن که مشکل باران ندارد! ناشران به صورت عجیبی در کنار هم قرار دارند نه اطلاعاتی وجود دارد و نه تفکیک موضوعی و نه حتی به ترتیب حروف الفبا!!!!
از نبودن حد اقل امکانات جانبی هم که بگذریم ترافیک شدید بزرگراه مدرس از همه بیشتر توی ذوق می زند زیرا تنها دلیل جابجایی نمایشگاه ترافیک چمران بوده است.
حکایت غریبی است! ادامه ندهم بهتر استسيد مجيد مهاجراني  
[ ۸۶/۲/۱۳ در ساعت ۰۱:۲۳  ]

سلام
به علي آقا تبريك مي گويم از صميم قلب. به شما هم همچنين.
روز معلم رو هم به شما و خانم دكتر كديور تبريك مي گويم.
اميدوارم كه روزي نه چندان دور محيط آموزشي داخل كشور هم آرام و با نشاط شود.مسعود  
[ ۸۶/۲/۱۲ در ساعت ۱۳:۲۲  ]

تولدایشان راتبریک میگویم.امیدوارم ایشان نیزچون شما فردمفیدی برای اجتماع باشند.همچنین امروزروزمعلم است که این روزرابه شما که معلم این مرز و بوم هستیدتبریک میگویم.ملت ایران خاطره کلاس بزرگ شمارا(جلسه استیضاح که ازتلویزیون پخش شد...عدو شود سبب خیر گر خدا خواهد) هرگزفراموش نخواهند کرد.سهیل  
[ ۸۶/۲/۱۲ در ساعت ۱۲:۴۹  ]

سلام.خوشحالم.خیلی خیلی خوشحالم.یعنی باز هم تاریخ ایران در عرصه فرهنگش یک مهاجرانی دیگه رو می بینه که به داد فرهنگ این سرزمین برسه؟farzad  
[ ۸۶/۲/۱۲ در ساعت ۰۸:۰۱  ]

به یاد حرفی از یک استاد تربیتی افتادم که میگفتند عموم پدر و مادر ها بر این باور هستند که فرزندشان نابغه است.
******************************
فرزندان ما نابغه نبستند.موفقیت هر کدام شان ناشی از تلاش پیگیرشان است..وقتی دانش آموزی هفده ساله از ایران می آید و با لهجه درست و واژگان مناسب به خوبی انگلیسی می داند، ودو ماه بعد یک راست به دانشگاه می رود.نشانه تلاش اوست.فالکنر گفته است نبوغ یعنی 99 در صد کوشش و یک در صد الهام!قديري  
[ ۸۶/۲/۱۱ در ساعت ۲۲:۰۰  ]

ســــــــلام
خيلي خوشحالم كه با وبلاگ شما به طور اتفاقي آشنا شدم
مي خواستم از اين طريق روز معلم را به شما تبريك بگويم
تا بعد
قديري -دبير راهنمايي-اصفهان- گز بر خوار

: