m  
[ ۹۵/۱۰/۱۳ در ساعت ۰۰:۵۱  ]

بروجرد، واقع در استان لرستان

بروجن، واقع در استان چهارمحال و بختیاری

اصلاح کنید لطفا
***********
سلام
مطلب را به کتابی که در سایت ایه الله نوری منتشر شده بود، استناد داده ام. نمی توان آن را تغییر داد!اکبر تحویلیان  
[ ۹۵/۸/۲۷ در ساعت ۲۱:۳۷  ]

ب سلام خدمت جناب دکتر مهاجرانی
به نظرم در آدرس صفحه و یا کتاب اشتباهی رخ داده چون چنین مطلبی در کتاب نبود لطفا اگر خودتان این مطلب را از کتاب خوانده اید یکبار دیگر آدرس دقیق آن را بدهید.


ممنون

**********
سلام
من کتاب را در سایت ایشان خواندم. البته پس از انتشار مقاله ام این کتاب از سایت ایشان حذف شده است.جعفر شجره  
[ ۹۵/۸/۱۱ در ساعت ۱۵:۵۰  ]

دکتر جان سلام
حضرت آیه اله نوری همه دانی !!! کتاب را از روی سایت برداشتند.حسین محمودی  
[ ۹۵/۸/۱۱ در ساعت ۰۲:۵۵  ]

سلام آقای دکتر
نمی دانم شما کدام چاپ کتاب داستان باستان را دیده اید، ولی در فایل پی دی اف ای که دیدم، مطلب گونه دیگری بیان شده
http://up.ketabfarsi.ir/books/pdf/dastane-bastan.pdfا.ع  
[ ۹۵/۸/۱۰ در ساعت ۱۶:۴۸  ]

استاد مهاجرانی ،با سلام
دقت نظر و تفطن شما به نکات مهم با جزییات لازم و بیان آنها در مواقع ضروری و بزنگاه در این زمانه واقعا درخور تقدیر و تشکر است.
حضورتان مستدام
ا.عدهقان  
[ ۹۵/۸/۱۰ در ساعت ۱۵:۵۹  ]

جناب دکتر مهاجرانی
با عرض سلام و ادب
متنی که از آیت الله نوری همدانی نقل فرمودید خلاف متنی است که در کتاب چاپ شده موجود است. متن اصلی کتاب این گونه است:
" تاريخ گذشتگان آئينه عبرت است و بر ما لازم است در اين نكته فكر كنيم كه آيا اين قدرتها و امكانات كه در اختيار انسانها قرار مى گيرد در چه راه بكار گرفته مى شود؟ آيا در راه تاءمين رفاه بشر يا در راه تخريب جهان و بدبختى انسانها؟ آيا اسكندر با آنهمه تلاشها و توسعه طلبيها و غارتها و كشتارها چه كرد؟ و عاقبت كجا رفت ؟"
این متن را می توانید در صفحه 13 نسخه دیجیتال کتاب که در لینک ذیل تقدیم می کنم مشاهده فرمایید. واضح است که در تایپ نسخه دیجیتال سایت دفتر ایشان اشتباهی رخ داده است و با توجه به دقت و انصافی که از حضرتعالی سراغ داشته ایم چنین استنادی به هر کس باشد بعید به نظر رسید.
http://lib.ahlolbait.com/parvan/resource/34879/%D8%AF%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86/&from=search&&query=%C3%98%C2%AF%C3%98%C2%A7%C3%98%C2%B3%C3%98%C2%AA%C3%98%C2%A7%C3%99%C2%86%C3%99%C2%87%C3%98%C2%A7%C3%99%C2%8A%20%C3%99%C2%83%C3%99%C2%88%C3%98%C2%AA%C3%98%C2%A7%C3%99%C2%87&field=subjectkeyword&count=20&execute=true
ارادتمند
**********
ممنون
من مستقیما از متن کپی پیست کرده ام.
درودsophia  
[ ۹۵/۸/۱۰ در ساعت ۱۱:۵۸  ]

واکنش جناب اقای نوری همدانی این میان هم قابل توجه است و هم بامزه. از این جهت که یاداورد این ضرب المثل است که "حرف راست را باید از زبان بچه شنید" ایشان خیلی صریح اشاره کرده اند که وظیفه ی بسیج و سپاه سرکوب است.و این قدرتها نباید در کارشان کوتاهی کنند. دوم اینکه اشاره کرد به اینکه این واکنش ملت امروزی نیست و سابقه دار است.و درنهایت شباهت میان این واکنش های خود انگیخته مردمی برای اسطوره سازی را با رفتارهای تبلیغاتی خودشان طی این چند دهه آشکار ساخت.

با این وجود نمیتوان به نگرش های پنهان در پس زمینه ی این رفتارها چه خودانگیخته(مردی که به اسطوره کوروش پناه می برند) و چه تبلیغاتی(رسانه های داخلی خودمان در ساخت نظریه ولایت) بی توجه بود. مردمی که معتقدند یک پاداشاه عادل و کامل در طول تاریخ داشتند و حسرت آن را می خورند در پس زمینه ی ذهنی شان قدرت و حاکمیت را اینگونه تعریف می کنند،در واقع به نوعی عدم بلوغی را شاهدیم که در ان پذیریش دموکراسی و تعیین سرنوشت به دست خود ملت و تصمیم گیری برای حل مشکل توسط خود مردم در این پس زمینه ها غایب است به عبارت ساده تر در این واکتش حسرتبار تلقی ملت از حاکمیت مشروع همان استبداد یک فرد است منتها از نوع پادشاهی عادل و از همه کاملتر و با درایت تر!! در حالیکه می دانیم وجود چنین شخصی که در همه ی امور نسب به سایرین متخصص تر و کاملتر باشد نزدیک به صفر است. هر فرد متخصص تنها در حوزه ی تخصص خود قادر به اظهارنظر درست است. بسیار سخت است ذهنیتها را برای پذیریش قواعد جدید آماده ساخت.

: