شمس  
[ ۹۵/۴/۴ در ساعت ۰۱:۵۵  ]

با سلام
متاسفانه برخی نظرات رهبری در بین بیشتر مردم بردی ندارد. آنان که برای ایشان احترامی در حد امام معصوم قائلند با این توجیه که سخن ایشان با اعتقاد قلبیشان(که از کجا این
را می فهمند نمی دانیم!) متفاوت است به حرفشان وقعی نمی نهند و آنان هم که احیانا کلا با ایشان مخالفند به دلیلی دیگر به سخنشان توجه نمی کنند. البته اولی درد آور تر است. به نظر می رسد توصیه و تاکید رهبری بر احترام به بزرگان اهل سنت از این دست نظرات ایشان است.حاج قاسم  
[ ۹۵/۴/۲ در ساعت ۱۱:۵۹  ]

حاج آقا سلام علیکم
نماز و روزه های شما مورد قبول خداوند متعال قرار گرفته انشااله
خیلی مقاله خوبی نوشتید . این روزگاری که الان هستیم شیعه و شیعیان مظلومتر از قبل هستند . برداشتهای غلط از تشیع را باید عامل اصلی دانست .
من واقعا نمی دانم چر شما کتاب جواب و نقد به شیعه گری کسروی را نصفه رها کردید . خدا به شما عمر صدساله بدهد اما می دانید که بقا را تضمینی نکردند . فکر می کنم مهمترین کار الان این است که آن کتاب را بنویسید . هیچ مخالفتی هم با سایر مقالات شما ندارد . چه سیاسی ها چه فرهنگی ها و اصلا شاید به نوعی تکمیل کننده کار قرآنی شما هم هست .
الان دارند از چپ و راست و زمین و آسمان بر علیه شیعه می زنند . برداشتها و تحلیلهای داخلی هم اگر به آنها کمک نکنند هیچ کمکی به شیعه نیستند .
خداوکیلی لازم هست یک کتاب خیلی خوب بنویسید و بعد بدهید به عربی و انگلیسی هم ترجمه کنند تا یک مقداری اوضاع تغییر کند . بالاخره یک عده زیاد ی خواهند گفت که پس شیعه تعریف دیگری هم داشته و ما نمی دانستیم .
یا علی
********
سلام
ممنون از لطف و توجه شما
امیدوارم توفیق اتمام آن کار مهم را پیدا کنم.
التماس دعاعلی محمدی  
[ ۹۵/۴/۱ در ساعت ۱۱:۳۱  ]

با عرض سلام و خسته نباشید
استاد گرامی و فرهیخته دست مریزاد برای مطالب جالب و خواندنی و نظرات صائب و شنیدنیتان.
غرض ازمزاحمت در رابطه با آخرین مطلب سایت و یادآوری سلسله نوشتارهایی درپاسخ به نوشته های احمد کسروی مربوط به بحث شیعه گری که چند قسمت نوشته و ادامه نیافت بود. میخواستم دلیل ادامه نیافتن مطالب مذکور و پرسش اینکه امکان ادامه آن سلسله هست یا خیر؟
با تشکرانقلابی   
[ ۹۵/۳/۳۱ در ساعت ۲۳:۱۰  ]

چند اشکال به آقای مهاجرانی
۱- شما از کجا ثابت می کنید که عایشه همسر محبوب پیامبر بود ؟ سوره تحریم را نخواندید ؟ عایشه محبوبیتی برای پیامبر نداشت . پدرش او را به اجبار به عقد پیامبر درآورد .
۲- امام علی ع هم اسم پسرانش را زمانی این شکل انتخاب کرد که آن رخدادها و خیانت ها نبود . ریشه خصومت شیعیان از شهادت حضرت زهرا س و غصب ولایت امام علی ع به بعد شد .
۳- امام صادق ع هم به احتمال خیلی زیاد این اسم را انتخاب کرد که کمتر آزار ببیند . شما اصل تقیه شیعه را مگر نمی دانید ؟
۴ - این نامها از صفویه ممنوع نشد . هر شیعه ای که دلش در گرو حضرت زهرا باشد و شهادتش را به یاد بیاورد نمی تواند نمی تواند این شکل نگاه کند که نوشتید . مگر که مجبور به تقیه باشد .
۵ - امام خامنه ای گفتند بی احترامی نشود . به خاطر مصلحتهای سیاسی خاورمیانه است بیشتر . آقای سیستانی توضیح نداده که چگونه می شود آدم اسم قاتل مادرش را روی بچه خودش بگذارد .
۶- تا شیعه ناب علوی را چی تعریف کنیم .سيد  
[ ۹۵/۳/۳۱ در ساعت ۲۱:۵۴  ]

ابن عم،

بيفزايم اين را که عبدالجليل قزوينی صاحب کتاب گرانقدر نقض، نوشته ای هم دارد با عنوان "تنزيه عايشه" که خود درباره آن گفته است:
و من در شهور سنه 533 کتابی مفرد ساخته ام در تنزيه عايشه در دولت امير غازی عباس رحمة الله عليه، به اشارت رئيس و مقتدای سادات و شيعه، سيد سعيد فخرالدين بن شمس الدّين حسينی - قدس الله روحهما - و قاضی القضات سعيد عمادالدين الحسن استرآبادی ...سيد  
[ ۹۵/۳/۳۱ در ساعت ۲۱:۵۴  ]

ابن عم،

بيفزايم اين را که عبدالجليل قزوينی صاحب کتاب گرانقدر نقض، نوشته ای هم دارد با عنوان "تنزيه عايشه" که خود درباره آن گفته است:
و من در شهور سنه 533 کتابی مفرد ساخته ام در تنزيه عايشه در دولت امير غازی عباس رحمة الله عليه، به اشارت رئيس و مقتدای سادات و شيعه، سيد سعيد فخرالدين بن شمس الدّين حسينی - قدس الله روحهما - و قاضی القضات سعيد عمادالدين الحسن استرآبادی ...جلیل بهرامی نیا  
[ ۹۵/۳/۳۱ در ساعت ۱۹:۲۷  ]

با سلام و سپاس فراوان
امیدوارم با روشنگری و تلاش فرهیخگانی چون شما،فرهنگ سازگاری و انسجام تقویت گردد و در جهت بالندگی فرهنگی و خوشنودی خدای متعال حرکت کنیم نە احیا و گسترش نگرش های ناسنجیدە و ناروای تاریخی!bidel  
[ ۹۵/۳/۳۱ در ساعت ۱۷:۲۵  ]

ابن عم،

مثل هميشه شايسته و خردورزانه نوشته ايد. اهانت به شيخين و خلفاء راشدين و نيز همسر پيامبر، و تخطئه نام آنان به پيش از عصر صفويان می رسد. نمونه متأخر آن در رساله دلگشای عبيد حتماً يادتان هست.
**********
ابن عم گرامی
سلام
ممنون از توضیح روشنگرانه شما...

: