محمد  
[ ۹۳/۹/۲۸ در ساعت ۰۸:۰۸  ]

گذشت زمان و پس از آن هم انقلاب هریک از دوستان را به سوئی انداخته است
یکی از برکات عزیز انقلاب رو در رو قرار گرفتن دوستان جانی ، برادران و حتی پدران و مادران با فرزندانشان بود.
کم نمونه نداریم که پدران فرزندانشان زا به جوخه های اعدام سپردند. این نشان از عدم تحمل عقاید دیگران در فرهنگ ما را دارد
از دوستانتان که اعدام شده اند گفته اید . در آن زمان که این اعدام ها انجام می شد شما در مسند نمایندگی مجلس بودید . آیا از خاطرتان گذشت که اعدام به خاطر داشتن عقیدهای متفاوت از آنچه شما و هم فکرانتان دارید کاری مذموم و حتی وحشتناک است؟ و آیا حتی یک کلمه از زبانتان حتی در جمع های خصوصی عنوان شد؟
دوست عزیز. جناب آقای مهاجرانی من همیشه بر این اعتقادم که آدم ها در گذر زمان تغییر می کنند. تفکراتشان و اعتقاداتشان که این امری ناپسند نیست اما آیا تا کنون فکر کرده اید که تاوان این اعمال را چه کسی باید بدهد ؟ آدم های روشنفکر امروز یا دگم دیروزی؟
امیدوارم شما هم بتوانید دوستانتان را پیداکنید در کمال صحت و سلامت که ما همه دوستان گمشده بسیاری داریم که دلتنگشان هستیم
سلامت و سر فراز باشیدپریماه  
[ ۹۳/۸/۳ در ساعت ۲۰:۰۱  ]

سلام
آقای دکتر
من هرچی رمان خوندم همشون داستان عاشقانه بودند.
میشه فقط یه کتاب معرفی کنید.
تو فسمت قبلی مطالب شما نظری نوشته بودم شما درج نفرمودید امکانش هست بفرمائید علتش چی بوده؟
********
سلام
داستان پیرمرد و دریای همینگوی و موبی دیک ملویلرسول  
[ ۹۳/۷/۲۲ در ساعت ۱۷:۲۹  ]

رمان نویس جهانی به تمام معنای کلمه دقیقا یعنی چه ؟
********
از دو جهت، نخست سطح و یا کیفیت رمان
دوم، شناخت جهانی نسبت به نویسنده، ترجمه رمان ها بلافاصله پس از نشر به زبان اصلی به ده ها زبان دیگر
علاوه بر این دو، معلوف عضو آکادمی علوم فرانسه هم هست به جای لوی اشتراوس مرحومخسرو نیازی  
[ ۹۳/۷/۲۲ در ساعت ۱۴:۴۲  ]

آقای رئیس قوه قضائیه ! باز هم که تهدید میکنی ! جز تهدید و ارعاب و زندان و شلاق چیزی هم نمیشناسی . در دست تو شلاق است در دل من اخلاق ! تو تهدید به احضار شهروندانی میکنی که فریادشان از فساد لانه کرده درنظام به هواست . آن هم نه فقط فساد مالی ، بلکه فساد اخلاقی ،دروغگویی ، و حق را ناحق کردن . مرا هم زبان تهدید هست . مرجع من هم تو نیستس . عدالت است . تو از بزرگنمایی فساد در نظام میگویی من از لاپوشانی فساد در نظام . مسئول ارشد قانون ! قانون شکنان ، رانت خواران ، دروغگویان و تهمت زنندگان راست راست در این مملکت راه میروند و اگر بگویی بالای چشمتان ابروست متهم به بزرگنمایی فساد در نظام میشوند و عقوبت میبینند .طشت رسوایی هشت سال دولت از بام افتاده است . معاون اول رئیس جمهور بعد از مکیدن خون مردم تازه حالا که منصبش را از دست داده دارد محاکمه میشود و تازه یقین دارم که مجازات نمیشود آنچنان که باید . وقتی فساد معاون اول رئیس جمهور سابق محرز شده دیگر چه جای بزرگنمایی میماند ؟ تازه این یکی از آن هزاری است که نشد لاپوشانی اش کنید . و تو تهدید هم میکنی ؟ از تو بزرگترهایش در طول تاریخ لافهای بزرگتر زده اند . اما عاقبتشان را دیده ایم . من از قانون سخن میگویم . از همان چیز فراموش شده در این مملکت . اگر راست میگویی به قانون و به همین گزافه گویی ات عمل کن . من تو را به دادگاه تحت امرت به حکم قانون اساسی فرامیخوانم . بیا در دادگاهی علنی حاضر شو و به اتهاماتی که یک شهروند یک لاقبا متوجه تو میداند جواب بده . وگرنه من که میدانم تو کهریزک ها داری . گمان مبر که شهامت مدنی مرده است . نه از تو میترسم نه از لاف و گزافت . مردم قضاوتشان را کرده اند و باز هم خواهند کرد . امروز بر مسند قدرتی و غره به این مسند . من نه مسندی دارم و نه جز عزت انسانی ام سرمایه و قدرتی . قامت من اگر زیر بار زورتان خمیده است دلم سرفراز است . تو دلت خمیده است . فخر مفروش . روزگار تکلیف ما را با هم روشن خواهد کرد . –شهروند –خشایار دیهیمی
*********
درود بر خشایار دیهیمی! متفکر، نویسنده و مترجم طراز اول کشور ما
این نامه به عنوان سند گرانقدری در تاریخ عدالت خواهی و ازادگی و مروت، ثبت خواهد شد.
مریم  
[ ۹۳/۷/۲۱ در ساعت ۲۰:۳۲  ]

فرق حدیث نبوی با حدیث قدسی چیست ؟
********
در حدیث نبوی، معنا و کلمات از پیامبر است. در حدیث قدسی معنا و مفهوم از سوی خداوند و کلمات از پیامبر است.

: