احسان  
[ ۸۸/۱۲/۱۲ در ساعت ۱۲:۲۱  ]

سلام دکتر
ميدانيد گياهان وقتي با تنش و فشار مواجه ميشوند چگونه واکنش نشان ميدهند؟ در اثر خشکي شديد گياهان شاخ و برگ خود را از دست ميدهند ولي ريشه آنها گسترش مييابد و همچنان عميق ميشود تا بتواند سالها خشکي را تحمل کند و زنده بماند. درختان بلوط زاگرس را ديده ايد؟ هر چه شاخه‌هاي آنرا قطع ميکنند باز جست ميزند (شاخه جديد ميدهد) و زنده ميماند علتش اين است که ريشه آن ده ها متر در زمين نفوذ کرده است؟ اينان هم اين روزها با باتوم و بستن روزنامه ها و غيره فکر ميکنند ميتوانند درخت سبز ما را بخشکانند غافل از اينکه ريشه‌هاي اين درخت بسيار عميق است و پا بر جا.
ما هم بايد در اين شرايط ريشه ها را هر چه بيشتر عميق و گسترده کنيم. شاخه هاي مارا قطع کنند. حتي بسوزانند ولي مثل بلوطهاي غرب کشور با خشک شدن يک شاخه ده ها جست خواهيم زد.علی  
[ ۸۸/۱۲/۱۰ در ساعت ۲۰:۳۸  ]

با سلام
آقای مهاجرانی
اصولا همه جا میتوان دوستانی دید که فقط دهان را باز میکنند و چشم و مغز را تعطیل.
ولی جای تعجب دارد که تحلیل مابقی دوستان اهل سیاست و خرد هم به واقعیت نزدیک نبوده است.ارتميس  
[ ۸۸/۱۱/۲۶ در ساعت ۱۱:۲۶  ]

سلام
وقتتون به خير

اقاي مهاجراني واقعيتش مردم ديگه اين نظام رو قبول ندارن و اين شيوه حكومت رو. واقعا ديگه هر چي هم كه تلاش كنيم هيچ احساس خوشايندي نسبت به هيچ كس و هيچ چيز نداريم مردم اين روزا دعاهاشون سمت و سوي ديگه داره . منتها فكر مي كنم مردم به اين نتيجه رسيدن كه توي بدنه ي همين نظام از طريق اصلاحات مي شه موانع رو برداشت و طبق انتخابات ازاد.
بعد 22 بهمن درسته اولش بهت زده شديم مخصوصا تهران ولي بعدا كه يكم زمان گذشت همه به خوبي فهميدند كه اين شيوه ي بلند پروازي واسه جنبش سمه. روزاي اول همه به مهندس موسوي و اقاي كروبي نگاه مي كردن و طبق اون پيش ميرفتن متاسفانه اقاي موسوي نمي دونم شايد يكم مردم رو به حال خودشون گذاشت بقيه رهبري رو به دست گرفتن و خب صدمه ديديم . يك جنبش نياز به رهبر داره الان رهبراني داره به جاي يك شخص واحد كه چند صدا شدن. اين اشفتگي مياره. اي كاش از بين اون جمع فهميمي كه شما و دوستاتون رو مي تونم نام ببرم هم نوا با اقاي مهندس موسوي و كروبي استراتژي واحدي اتخاذ مي كردين و محكم تر از هميشه اين چند صدايي رو تك صدا مي كردين هر چيزي به صبر به دست مياد متاسفانه اين نوار هاي صوتي روزانه مردم رو جو زده مي كنه و از قديم مي گن هر كسي تند بره اهسته بر مي گرده. شما توي اين بدنه بودين كار كردين شناخت دارين اون شخصي كه چندين ساله خارج از ايرانه غير از سخنان وهم الود و احساسي كردن مردم كاري نمي تونه بكنه البته من به همه احترام مي گذارم همه دلسوزن نيتشون خيره ولي خب بهتره كار دست كاردان باشه. به هر حال اگه مردم به حال خودشون رها بشن يا به كلي سرد خواهند شد يا دست به اقدامات مسلحانه مي زنن كامنت هاي فيس بوك رو كه مي خونم متاسفانه حاوي اين نكات هست. تو ايران بقيه شهرها مثل اصفهان كه از تاكتيك اسب تروا كه پيشنهاد اقاي نبوي بود پيروري نكردن واقعا درخشيدند. مثل هميشه يه مكان جمع شدند و اروم راهپيمايي كردن شعارهاي تندي هم نمي دادن. صفشون كاملا با حاميان دولت جدا بود در نتيجه كسي نتونست ازشون بهره ببره يا تظاهرات دزدي. راه سبز اميد زنده بودن و درخشيدنش به اميده كه اگه اميدي نباشه راه سبزي هم نيست.
برقرار باشيم و سبزmohammad  
[ ۸۸/۱۱/۲۶ در ساعت ۰۴:۲۵  ]

خیلی جالبه که فقط نظر های موافق هاتون رو چاپ می کنید. وای به حل این جنبش که شما ها بخواهین سردم دارش باشین.madhghfm  
[ ۸۸/۱۱/۲۵ در ساعت ۲۱:۱۰  ]

جناب مهاجرانی، من زمانی از مخالفان شما بودم اما اکنون نیستم. البته به موافقان شما نیز نپیوسته ام.
اما موردی که در شما دیدم اطمینان شما به گفته هایتان است، که این هم خوب است و هم بد (در عالم سیاست و آن هم درباره ایران و مردم احساسی در سیاست و واقعیت).
تنها چیزی که از شما می خواهم نوشتن زیاد است، نه برای جنبش بلکه برای ایران. آنچنانی که من می بینم تا این حرکت مردمی به نتیجه برسد ممکن است رنگ آن تغییر یابد، پس برای آگاهی این مردم احساسی بگویید و بنویسید.
اخلاق در سیاست را یادآوری کنید و احترام به طرف مقابل را فراموش نکنیم.م.پ.  
[ ۸۸/۱۱/۲۵ در ساعت ۰۳:۲۸  ]

درود
این شعله خاموش نخواهد. شاید به زیر خاکستر از دیده پنهان گردد اما در انتظار نسیمی خواهد بود تا زبانه کشد و بسوزاند هر انچه باید بسوزد.
نهضت ادامه دارد.شکوفه  
[ ۸۸/۱۱/۲۵ در ساعت ۰۱:۳۹  ]

سید بزرگوار سلام
من نه رای دادم نه اعتقادی به رای دادن دارم 29 سال دارم و هرگز در انتخابات شرکت نکردم طرفدار هیچ گروه و جناحی هم نیستم اما از دور نظاره گر همه چیز هستم برای خاتمی فرزند بزرگوار فاطمه سلام اله علیها و کابینه ی پاکی که تشکیل داد بسیار احترام قائلم و معتقدم شما بزرگان کلاه گشادی برای اکثر این جماعت هستید لقمه های بزرگ تر از دهانشان.
همه این ها را گفتم که بگویم آنچه من می دانم از جنایت ها و خیانت ها ده ها برابرش را شما می دانید و حق دارید بخاطر اعتقادادتان دل از وطن _که امیدوارم برای دوره ای کوتاه باشد_ بکنید
فرزند پاک رسول الله یاد دارم 12 سال قبل در توهینی که آقای باهنر به شما کرد با همان بزرگواری همیشگی که مخصوص یاران خاتمی است در جواب ایشان خطاب به یک خبر نگار گفتید " من به ایشان سلام می کنم" و این جواب شما مصداق ایه ای است که وقتی صفات مومنین را می شمارد می فرماید: و اذا خاطبهم الجاهلون قالو سلاما
اکنون هم به همه آن ها که شما را به خاطر دعوت به آرامش مورد انتفاد قرار می دهند سلام کنید و این را بدانید روشی که حاکمیت در پیش گرفته چاره ای جز مقابله برای مردم نگذاشته است .
ارادتمند شما
شکوفه 29 ساله دانشجوی کارشناسی ارشد
siamak  
[ ۸۸/۱۱/۲۴ در ساعت ۲۲:۲۱  ]

سلام
من شما را نمیشناسم!اسمتان را چند باری شنیدم و تصویرتان را هم چند باری در بی بی سی زیارت کردم/همین
سری به زندگی نامه ی شما زدم /خیلی پر بار بود!! پر از پست و مقام و .....
سوال:
آیا شما به حکومت دینی معتقد هستید؟؟amir  
[ ۸۸/۱۱/۲۳ در ساعت ۲۰:۵۹  ]

من هم با شما موافقم
گرچه با این ایده اسب تروا نمی دونم به شما چی بگم ولی به نظر من خطر اون جناب "دوستان" برای آینده جنبش از صد تا بسیج و سپاه و ندونم کاریهای شما بیشتر هست
حقیقتش من اصلان نمیفهمم به حرفای ماجرا جویانه این آقا چطور بعضی از مردم گوش می کنن
و اصلا هم نمیتونم تحلیل کنم که ایشون چرا این حرفا رو میزنن: جنون ریاست طلبی ؟ بیماری خود بزرگ بینی ؟ نمیدونم و نمیخوام ایشون رو متهم کنم ولی کاش یک نفر به ایشون حالی میکرد که ضرر این حرفا برای جنبش خیلی زیاده
کاش ایشون دست از این رویه خودش بر میداشت
****************
ایده اسب تروا از من نبود.

: