رضا  
[ ۸۸/۴/۱۶ در ساعت ۱۷:۵۳  ]

با سلام.
به نظر من اين نتيجه ي نهايي اي كه از مطلب فوق گرفتيد، با اصل جمهوري اسلامي در تضاد است. آيا آيت الله خميني اين نظام اسلامي را جداي از حكومت انبيا مي دانست؟ آيا بارها و بارها در نوشته ها و گفته هايش و تابعينش نگفته است كه تلاش و كوشش تمام انيبا و اولياي الهي در انقلاب اسلامي به ثمر نشسته است!!!!
حال چگونه است كه شما مدعي آن هستيد كه اين حكومت، حكومت غيرمعصوم است؟
اگر جمهوري اسلامي حكومت غيرمعصوم است پس چرا ساليان سال با حكم ولايت فقيه در اين مملكت كارها كرده اند؟
اگر جمهوري اسلامي حكومت غيرمعصوم است پس امر تفويض رهبري براي سران سه قوه لازم و ضروري است؟
به نظر من سران اين حكومت، خود را جدا از حكومت غيرمعصوم نمي دانند زيرا براي توجيه آن اصل ولايت فقيه را تراشيدند تا بتوانند از اين شاهراه خود را به ولايت انبيا و اوصيا متصل كرده و بر مردم حكومت كنند.
حال اگر حكومت اسلامي است و خود را دنباله ي حكومت معصومين مي داند، چرا بايد يك قسمت از آن را گرفت و يك قسمت آن را رها كرد؟
مگر حكومت اسلامي تشكيل نشد به خاطر احياي احكام الهي!!!
مگر نگفتند كه در زمان شاه احكام تعطيل شده است و اجرا نمي شود؟؟؟ مگر نگفتند كه شرط لازم براي اجرا و احياي احكام و حدود الهي برپايي حكومت اسلامي است ؟؟؟ (اينها كه بارها و بارها در كتب درسي مدارس و دانشگاه ها تدريس شده و مي شود)
بنابراين اگر اينها حكومت را اسلامي بدانند، بايد تمام بند بند آن را اجرا كنند و اگر نكنند بايد مواخذه شوند...
و اگر حكومت اسلامي نيست، بايد تمام ظواهر حكومت اسلامي را كه به وسيله ي آن بر مردم به اسم اسلام حكومت كرده و لباس دين را با اعمال خود ناپاك كرده اند، پاك كرده و صراحتا بيان كنند كه اين سي سال را كه به اسم اسلام حكومت كرديم دروغي بيش نبوده است.
موفق باشيد....مریم  
[ ۸۸/۴/۱۰ در ساعت ۰۱:۰۴  ]

عالی بودمحمد  
[ ۸۸/۴/۹ در ساعت ۱۰:۱۹  ]

کجایید؟ لندن؟ خدا را شکر دستگیر نشدید؟امیر  
[ ۸۸/۴/۸ در ساعت ۰۲:۳۲  ]

سلام خانم دکتر کدیور!
احترامکی برای این نظرات ناقابل لطفا قائل شوید، که راه دوری نمیرود.
من اگر می آیم و در وبلاگ شما و آقای مهاجرانی سرکی میزنم و نظرکی میدهم انتظار حداقل توجه شما که همان حداقل جواب ممکن باشد را دارم. والا مگر خودم نمیتوانستم نظرم را سانسور کنم و سه نقطه جای کلش بذارم که شما برایم سانسورش میکنید.
اگر60تا نظر برای شما یکجا آمده چه خوب! مگر نباید با عشق و علاقه به اینها جواب داد؟ مگر در چند روز از سال اینطور است که نظرات زیاد خواهند بود؟
خواهشا ما را مایوس نکنید! قبول کنید دلیل قانع کننده ای نخواهد بود.
با عرض معذرت از شما میخواهم رسم وبلاگ نویسی را از آقای آشوری یاد بگیرید که به بی اهمیت ترین و کوچکترین نظرات هم جواب میداد ولو با یک "مرسی" خشک و خالی
-----------------------------
mamnoon az nazaretan!..
barkhi nazarat ba ... ghabele darj ast vagharna bayad kamelan hazf shavad.tarjih midaham asle kalam hefz shavad vali kamel hazf nashavad.
doostani ke ba in nahve darje matlab mokhalefand mitavanand dar payane nazarate khod ghyd konand ya hame ya hich!soore  
[ ۸۸/۴/۷ در ساعت ۲۲:۳۵  ]

بله من هم شنیدم گروه هایی که اخیرا در آمریکا و ترکیه و برخی دیگر از کشورها به عنوان قرآنیان یا "پیروان اسلام منهای سنت" موسوم هستند مجازات سنگسار را کاملا بی ارتباط با اسلام قرآنی میدانند و از آن جالب تر زنا را هم به معنای " تجاوز جنسی به زور" میدانند و روابط جنسی که با رضایت دو طرف انجام شده باشد را زنا نمیدانند.sadra  
[ ۸۸/۴/۷ در ساعت ۱۳:۳۹  ]

با عرض سلام واحترام
من دارم رو شخصینم کار میکنم که شخصیت غنی پیدا کنم به خاطر همین کتابهای در حوزهای مختلف علوم انسانی(ادبیات/عرفان/فلسفه/سیاست/ هنر/جامعه شناسی/روان شناسی/و دوستانی در همین حوزه ها یافته ام خواهشمندم مرا همچون فرزند خود راهنمای بفرمایید.
سپاسگزارتون.
صدراحسین  
[ ۸۸/۴/۶ در ساعت ۲۰:۱۱  ]

خانم دکتر سلام.مثل همیشه عالی بود
من حقوق می خونم خیلی خیلی استفاده کردم
عمر بلند همراه با عاقبت بخیری داشته باشید و احسنت بر آزادگیتانزهرا  
[ ۸۸/۴/۶ در ساعت ۲۰:۰۸  ]

خانم كديور مثل اينكه شما هنوز بهت زده اي!مریم  
[ ۸۸/۴/۶ در ساعت ۱۷:۱۷  ]

سلام خانم کدیور
از شما بیش از این انتظار میرفت ؟ حتی یک جمله هم از انتخابات ننوشتید!!!! و حالا از سنگسار می نویسید؟!!از چه می ترسید ؟!!جوانان این مرز و بوم راندیدید که چگونه جانشان را بر کف دستانشان گرفتند و اعتراضشان را نشان دادند؟؟

: