شهروز  
[ ۸۸/۳/۲۱ در ساعت ۱۵:۱۰  ]

آقای مهاجرانی عزیز برای چندمین بار است که کامنت میګذارم و انتظار انتشار هم ندارم البته دوست دارم بدانم که از نظر من مطلع هستید که واګذار میکنم به قسمت اول از همه اینکه به نظر شما احترام میګذارم هرچند رای من هنوز موسوی است دوم وقتی مصاحبه شما با بی بی سی را دیدم تازه دلیل نظر شمارا متوجه شدم وبه این دلیل هم احترام میګذارم میګویم که اګر شما مجال حضور در کارزار انتخابات را داشتید بی شک رای من وبسیاری از ایرانیها شما بودید دوره وزارت شما برغم نظر بعضی دوستان درخشانترین نقطه صدارت اقای خاتمی و شاید درخشانترین دوران فرهنګی در تاریخ ایران زمین است اما همانګونه که شما در این دوران بین صفر و صد بودید آقای خاتمی هم همینطور بود وباز هم برغم نظر بسیاری از دوستان ایشان هم بین صفر و صد در رتبه بالایی قرار دارند ګلایه همراه با متانت شما را شنیدم و پسندیدم اما همراهی شما با اصلاحات و در این شرایط شکننده با همه اصلاحات در میان عامه مردم تاثیر بسزایی دارد البته نمیدانم در این حمایت اسرار نهان وجود دارد یا نه اما به حکمت شما اعتقاد دارم اقای خاتمی به عقیده من هم عقبتر از مطالبات مردم بود ودلیل انهم اینست که نظام فرسنګها از این مطالبات فاصله داشت ولی وظیفه ایشان در این مقطع کم کردن این فاصله بود که به عقیده من به نسبه موفق بود ایکاش شما هنوزم در اردوی اصلی بودید واین نقصان را برشما نمیبینم که بر اردوی اصلی میبینم اما امیدوارم روزی دوباره شما را علی رغم میلتان در راس امور فرهنګی ایران وحتی بالاتر ببینممحمدحسین  
[ ۸۸/۳/۲۱ در ساعت ۰۰:۰۲  ]

جناب مهاجرانی
یک کامنت در دفاع از عباس عبدی نوشتم خطاب به جناب دشتی آبادانی! احتمالآ نرسیده اما اگر رسیده است می توانم بپرسم علت عدم درج آن چه می باشد؟
****************
نرسیده است.بابک  
[ ۸۸/۳/۱۹ در ساعت ۰۱:۳۱  ]

آقای مهاجرانی عزیز،
دو سوال انتخاباتی دارم، که بسیار مایلم با توجه به صداقت و دانشی که دارید پاسخم را بدهید. (این سوال تعدادی از طرفداران آقای کروبی ست).
1) در صورت رفتن انتخابات، و آقای موسوی و احمدی نژاد به دور دوم، حزب اعتماد ملی به طور مشخص و صریح از آقای موسوی حمایت خواهد کرد؟
2) تقسیم شدن رای اصلاح طلبان در دور اول (به احتمال قوی)، که می تواند موجب به رفتن یکی از آن دو با رای کمتر از آقای احمدی نژاد به دور شود، شاید موجب پایین آمدن روحیه تعدادی کثیر از افراد در حمایت از اصلاح طلبان در دور دوم شود؟ در این صورت یک سره شدن کار در دور اول با رای دادن به اصلاح طلبی که رای بیشتر دارد بهتر نیست؟
(سوال دوم دغدغه ی شایع طرفدارانی از آقای کروبی است که با توجه به کار ستادی قوی تر آقای موسوی گمان پر طرفدارتر بودن او را دارند.)امير از بابل  
[ ۸۸/۳/۱۹ در ساعت ۰۱:۲۲  ]

آقاي دكتر مهاجراني عزيز، سلام
داني كه چنگ و عود چه تقرير مي‌كنند پنهان خوريد باده كه تكفير مي‌كنند
بنده از سال‌هاي دور با شما و آثارتان آشنا هستم هر چند آشناي غريبه، با سلسله مقالات «گزند باد» در روزنامه‌ي اطّلاعات – كه بعدها كتاب شد و باز هم در انتشارات روزنامه‌ي اطلاعات. – (روزهاي زيادي را با اين كتاب زندگي كردم و نقد و نظرهايي نيز در اين خصوص دارم كه نمي‌دانم كه چگونه و در كجا با شما در ميان بگذارم؟) با كتاب افسانه‌ي نيما و با مقاله‌ي معروف «استاد اسد ا.. عزيز» و غلط‌هاي املايي‌اش و ... . اين‌جانب ارادتمند هميشگي انديشه و قلم شما هستم امّا در خصوص جانبداري شما از آقاي كروبي هميشه يك سؤال ذهنم را به خود مشغول كرده، آن هم پس از نامه آقاي كروبي به كيهان كه چرا ايشان و به طريق اُولي شما، در آن دوران سياه كه سعيدي سيرجاني و امثال او را به مسلخ مي‌بردند دم برنياورديد اما اكنون كه خودكامگان گرد و غباري بر خاطر نازك آقاي كروبي نشاندند، ايشان اين‌گونه بي‌محابا خطاب به آنان فرياد بر مي‌آورد كه: «اين بار نه با سعيدي سيرجاني كه با مهدي كروبي سخن مي‌گوييد.» به راستي ملاك داوري آقاي كروبي در خصوص سعيدي سيرجاني چيست كه مقام او را اين قدر دست كم گرفته است؟ آيا همان يك تصحيح قرآني (تفسير سورآبادي) آقاي سيرجاني كافي نيست تا او را براي هميشه يك انديشمند قلمداد كنيم؟ (باقي كتاب‌هايش به كنار) كارنامه‌ي علمي و حوزوي آقاي كروبي چگونه رقم خورده است؟ اي كاش كمي منصف و متمدّن بوديم. در هر حال صادقانه از شما مي‌خواهم كه در اين باره پاسخي شفّاف و در خور بدهيد و راز اين دوگانگي را بازنماييد .
***********************
شاید مراد آقای کروبی این بوده است. که سعیدی سیرجانی تنها و بی پناه بود.دقیق  
[ ۸۸/۳/۱۹ در ساعت ۰۰:۵۰  ]

سکوتتان در ایام انتخابات بسیار سوال بر انگیز است. شما فرد دقیقی هستید لابد دلیلی برای این کار دارید
**************
سکوت نکردمفرزاد  
[ ۸۸/۳/۱۸ در ساعت ۱۳:۵۸  ]

كروبي ادم محترم و شجاعي است ولي حداكثر 3 ميليون راي ميارهدماوند  
[ ۸۸/۳/۱۸ در ساعت ۱۲:۵۲  ]

درود بر شما ، دکتر.شجاعت شما و همسرتان در مصاحبه حضوری با بی بی سی فارسی قابل تقدیر و متقاعد کننده جهت رای دادن به کروبی بود.به واقع من نمی توانم بفهمم چگونه عده ای بدون موسیقی می توانند ادامه حیات بدهندو از آن با عباراتی تحقیر آمیز یاد می کنند.در قرن 21 اهل فرهنگ ما چگونه می اندیشند!!
شاگرد قدیمیفرزانه  
[ ۸۸/۳/۱۸ در ساعت ۰۸:۲۳  ]

با سلام و صبح بخير خدمت شما . امروز ميلي با نام دكتر مهاجراني و با تيتر بيانيه مهم دريافت كردم با توجه به تفاوت نثر شك كردم كه اين ميل از آن شما باشد .خواستم جويا شوم ؟
**************
در مکتوب درج شد.مصطفي از اصفهان  
[ ۸۸/۳/۱۱ در ساعت ۰۸:۲۳  ]

سلام آقاي دكتر مهاجراني
در تائيد فرمايشات شما عرض كنم كه به قول آنها " مطربها " بدون اينكه آزاري به كسي برسانند و خلاف شرعي انجام دهند نواي طرب مي نوازند و دلها را شاد ميكنند نام آنها به يك نحوي باقي مي ماند و متفاوت از بقيه افراد هستند بالاخره يه كاري انجام داده اند اما منتقدان آنها چه كاري انجام داده اند يك مشت مصرف كننده كه به پوستين خلق افتاده اند آن مطرب را اگر به دنيا نيامده بود يك نواي طرب انگيز هم خلق نمي شد اما آن منتقد مطرب اگر خلق نمي شد.....
كانديداتوري كروبي منزويان انتخابات پيشين را به پاي صندوق هاي راي مي كشاند كساني كه به هر دليلي در انتخابات قبلي شركت نكرده اند منتظر يك كانديداي استبداد ستيز هستند كسي كه شهامتش را داشته باشد اعلام كند تا آقاي لقمانيان را آزاد نكنند پا به صحن مجلس نمي گذارد و شهامتش را داشته باشد به عنوان رئيس مجلس حكم هاشم آقاجاري را مايه ننگ نظام بداند و ساير مواردي كه آقاي مخملباف به روشني بيان فرمودند.
به اميد پيروزي اصلاح طلبانمهدی  
[ ۸۸/۳/۱۱ در ساعت ۰۷:۴۶  ]

با سلام و عرض ادب
چندمین بارست که به حضورتان مطلب می فرستم، و البته این دفعه، خیلی ویژه، در اخبار بیست وسی( حتما این بخش خبری سیما جمهوری اسلامی را می شناسید) روز یکشنبه 10/3/88 خبری قابل توجه به همراه عکسی در مورد شما منتشر گردید، و آن اینکه در دور دوم ریاست جمهوری آقای هاشمی رفسنجانی، جنابعالی به وزیر کشور وقت، آقای نوری پیشنهاد کرده بودید که دوره ریاست جمهوری را از دو دوره مندرج در قانون اساسی به سه دوره افزایش دهند، به نظر می رسد که در این مورد موضع گیری صریح شما ضروری به نظر می رسد.
با آرزوی توفیق
*********************
مثل همیشه دروغ گفته اند.احمد  
[ ۸۸/۳/۱۱ در ساعت ۰۲:۴۹  ]

اقا از ما گفتن از شما نشنیدن
ولی روز 23 خرداد خواهید دید که چه اشتباه بزرگی کرده اید.منظورم پیروزی موسوی یا...نیست.منظورم شکست اصلاحات است.وسرافکندگی همه ما.دست برندارید تا اخرش مردم از همه چیز ناامید بشوند.خواهیم دید که میان مردم و سیاست وبحث از هوشیاری سیاسی چه فاصله ای می افتد.حالا هی بگید عبدی باهوش است و ...شما اگر باهوش بودید که اخلاق انسانی را له نمیکردید.اگر باهوش بودید که پشت خاتمی را خالی نمیکردید.اگر باهوش بودید که خیال دموکراسی را باکار حزبی و..نمیکردید.شما واقای کروبی که انصافا هم ادم شجاع وجسوریست(هرچند بدون بصیرتهای روشنفکرانه)دارید اشتباه میکنید.تا دیر نشده کاری بکنید.حب وبغضها را کنار بگذارید.وکاری برای این اصلاحات مظلوم کنید.گ.م  
[ ۸۸/۳/۱۱ در ساعت ۰۲:۱۲  ]

1- بازتاب هم خبر داده که شما ایران رفتید.
2- با مرام مگر اینکه در بسته میکده ها بگشایند حضرت مهاجرانی! نه کار فروبسته مملکت بگشایند. اگر با مرام کشورداری می شد کرد که باید رفت و داش آکل رو پیدا کرد! من کاری به این ندارم که کروبی بهترین گزینه است یا نه. تاریخ قضاوت خواهد کرد ولی این تحلیل لنگین بود.Amir  
[ ۸۸/۳/۱۱ در ساعت ۰۲:۱۰  ]

من از دوستاني كه اين پست رو خوندن تقاضا ميكنم بار ديگه اون رو مطالعه كنند و دقت كنند كه اين نظر ، نظر وزير آقاي خاتمي بود.كسي كه با ايشان كار كرده و همينك تجارب خود را در اختيار ما ميگذرد. بله دوستان با تمام احترام و علاقه اي كه به آقاي خاتمي و پيرو مطلق ايشان مير حسين موسوي داريم ولي با نگاهي به تيم قدرتمند و جفاديده و حبس رفته آقاي كروبي ، ميبينيم كه ايشان با توجه به تجارب چندين ساله خود (كاري نداريم كه شايد نواقصي هم داشته اند ) ولي چيزي كه الآنه ميبينيم استفاده از يك تيم با تجربه و صاحب نظر است كه بصورت بارز در صدر ليست آقايان كرباسچي و عبدي و ان شاالله مهاجراني و خانم كديور و .... ديگراني كه در جايگاه خود هريك افرادي با قدرت فكري بالا هستند را شاهديم.
با اميد و آرزوي پيروزي مهدي كروبي و تيم خوبشمهدی  
[ ۸۸/۳/۱۱ در ساعت ۰۱:۱۷  ]

سلام جناب آقای مهاجرانی با تمام احترامی که برای شما قائل هستم وبه نظرم بهترین فردی هستید که دارای چانه زنی بسیار بالا در سیاست هستید که مصداق آن در مجلس و آن هم در استیضاح خودتان بود. که نشان از فرهیختگیتان می باشد.متاسفانه می خواهم بگویم در این برهه خطیر زمانی شما اشتباه می کنید.آقای مهاجرانی سیاست ومدیریت کلان کشور ،مدیریت تورم وگرانی ، سیاست خارجی و... را با حمایت از چند زندانی را با هم قاطی نکنید .شاید آقای کروبی بتواند از خیلی از زندانیان سیاسی حمایت کند .(البته هنوز در مقام قدرت قدرت اجرائیی وفشار رسمی ارگانها ونهادهای غیر نبوده)ورایزنی های موفق هم در این رابطه داشته باشد.اما کار ساختاری نکرده .ایشان با تئوری خشونت همانطور که آقای خاتمی جنگید که نجنگید.آقای خاتمی شاید از خیلی از دانشجو ها حمایت نکرد اما با تئوریزیسین های خشونت که مقابله کرد.اینجا نقطه مقابل آقای کروبی با خاتمی است کسی که هدف ها کوچیک را میزند و کسی که ریشه یابی خشونت می کند.پس از ارزشهای اقای خاتمی کم نشده .من هنوز هم اعتقاد دارم آقای کروبی دارند موج سواری می کنند . ایشان هیچ وجهه با اصلاحاتی که پایه گزار رسمی آن آقای خاتمی بودند ندارند.الان هم صحبتهای عوام گرایانه از ایشان زیاد می بینیم .هنوز تحلیلهای عمیقی در رابطه همان اصلاحات از ایشان نمی شنویم .به اعتقاد من ریاست جمهوری در ایران به مجری یا شومن نیاز ندارد .بیشتر به یک آدم متفکر نیاز دارد .خدا را شکر از هر دو طیف در دو دوره قبل رئیس جمهور دیدیم و نتیجه باشما .در آخر شما با گفتمانتان وچالش کشیدن دارید رای های طرفداران آقای موسوی را کم می کنید به جای اینکه به جبهه رقیب بزنید .چون درک از آزادی زندانیان سیاسی فقط در جبهه همین طرف است نه آن طرف.
آقای مهاجرانی من فکر میکنم بحث سمت در جبهه آقای کروبی زیاد شده و صحبت از اسمها زیاد به میان آمده شما احتیاج به اعطا قدرت از سوی کسی ندارید.چون به تنهائی قدرتمند هستید .انتخاب با خودتان

: