محمد  
[ ۸۸/۳/۱۰ در ساعت ۲۱:۲۴  ]

آقای دکتر نظرات من چرا اینجا تایید نمیشه ؟
من که با اسم مستعار نمی نویسم ؟ مطالبی هم که نوشتم هیچ کدوم موردی نداشتن . واقعا گیج شدممجید  
[ ۸۸/۳/۱۰ در ساعت ۱۰:۵۷  ]

سلام استاد
شما که سیاستمدار با سابقه ای هستید چرا دچار اشتباه محاسباتی شده اید.دریغ که با اشتباه خود، آب در آسیاب اصولگرایان میریزید. من از مریدان آقای کروبی هستم ولی به ایشان رای نمیدهم چون می دانم تنها حدود 10 درصد از آرا را جذب می کنند.لطفا به صف حامیان ائتلاف بپیوندید و از آقای کروبی بخواهید به نفع مهندس موسوی کناره گیری کند. خواهش می کنم." فردا دیر است"اهل اصلاح  
[ ۸۸/۳/۱۰ در ساعت ۰۱:۱۹  ]

باز هم سلام
باور نمي‌كردم نظر مرا منتشر نمي‌كنيد. از اين كه به عنوان وزير ارشاد دولت اصلاحات به گردش آزاد اطلاعات اعتقاد داريد متشكرم!
******************
دوست گرامی نمی شود که جناب عالی با امضا اهل اصلاح و دوستان دیگری با نام های مستعار هر چه خواستند در مکتوب درج شود.مهدي الف  
[ ۸۸/۳/۵ در ساعت ۲۳:۲۵  ]

سلام حضرت استاد بعد ازآن باري كه نوشته مرا درمورد اشتراكات شما جناب كرباسچي و...درحمايت از آقاي كروبي را سانسور كرديد مثل هميشه هر شب به شما سر مي زدم ولي رغبتي براي نظر دادن نداشتم درمورد دلايل شما درحمايت از جناب كروبي من كاملا با حضرتعالي درمورد بزرگي ايشان واهميت آيت الله در دوران پيش وبعد از انقلاب هم عقيده ام اما استاد فرزانه آيا ملاكهاي انتخاب يك كانديداي رياست جمهوري اينهاست آيا تجربه مديريتي دراين ميانه چه نسبتي دارد آيا برادر بزرگوارمان آقاي كروبي غير از بنياد شهيد سابقه مديريتي ديگري داشته اند از رياست مجلس نمي گويم كه خود حضرتعالي از تفاوت اداره آن كشور آگاه تريدآيا دانشمند فرهيخته اي چون شما دراين سر فصلهاي حياتي كشوربايد اينگونه من جوان را رهنمون فرماييدنمي دانم قافله روشنفكري ديني وبزرگانشان چو شما ومرواريد هايي چون جناب دكترسروش به مسئوليت مهم خودواقفيد آيا اگربه شما در كودكي موضوع انشايي داده مي شد ومي گفتند خصوصيات يك كانديداي رياست جمهوري چيست ؟ همين مطالب را مي نوشتيد ؟ اين روزها خيلي ياد دكتر مي كنم كه با بيان بي نظيرش فرياد بزند: خدايا به علماي مامسئوليت وبه عوام ما علم وبه ....داود  
[ ۸۸/۳/۵ در ساعت ۲۲:۵۵  ]

سلام دکتر
خیلی دلم برایتان تنگ شده امیدوارم شما را در کابینه اصلاح طلبان ببینیم هر چند رای نمایندگان تنگ نظر باعث استیضاح شما شد
فقط انیشه های نو و سازنده شماست که باعث رشد فرهنگ و هنر کشورمان میشوداین حبیب  
[ ۸۸/۳/۵ در ساعت ۲۱:۰۷  ]

آقای مهاجرانی
باسلام،
فرمایشات شما را در مورد محسنات آقای کروبی قبول میکنیم.
یک نکته! و یک سوال؟
نکته: ایشان همانند سه کاندیدای دیگر هنوز برنامه ای مدون درزمینه های اقتصادی یا سیاسی یا فرهنگی و ... ارائه نفرموده اند.انشااله ارائه میفرمایند! (منظورم اعلامیه با سرفصل نیست )
سوال: همانطور که همگان مستحضرند در صورت جلوس ایشان بر کرسی ریاست جمهوری ،
دوستان نشسته در اتاق فکر خشونت دستور خروج کفن پوشان محترم را هر 9 روز یک بار یا شاید هر 2 روز یک بار صادر فرمایند!
آیا ایشان برای این مهم، تدبیری اندیشه اند.امير  
[ ۸۸/۳/۵ در ساعت ۲۰:۵۵  ]

از آن جمله اي كه نوشته بوديد كه با انتخاب كروبي راه براي حضور مجدد پيش كسوتان انقلاب باز مي شود و آنان حضور پررنگ تري خواهند يافت، حالم بد شد.
من از انقلاب و انقلابي گري و آدمهايي كه دادم دم از انقلاب مي زنند، خسته شده ام.
من انقلاب نمي خواهم. از انقلاب و انقلابيون هم خيري نديده ام. به همين دليل هم نه به كروبي و نه هيچ كدام آنها راي نخواهم داد.دومان  
[ ۸۸/۳/۵ در ساعت ۲۰:۴۵  ]

با سلام جناب آقاي مهاجراني
من يكي از خوانندگان پر پا قرص مطالب شما هستم حرفهاي شما هم كاملا در مورد آقاي كروبي درست ولي من هنوز نتونستم تصميم بگيرم آقاي موسوي يا كروبي
مي دونم آقاي كروبي برنامه هاش مشخص ولي فكر مي كنم آقاي موسوي راي آوريش بيشتر است كه اين به نفع آفاي احمدي نژاد است
اگر لطف كنيد نظرتان را بگوييد ممنون مي شويم
*********************
دوست عزیز مهم شرکت شما در انتخابات است حال موسوی یا کروبی.بهمن  
[ ۸۸/۳/۵ در ساعت ۲۰:۳۲  ]

سلام استاد گرامی
من هم خیلی به آقای کروبی علاقمندم و به او رآی خواهم داد. شما به وجود «سوز» ی در سخن و منش آقای کروبی اشاره نموده اید که اتفاقا من هم در این چند روزه که مدام اطلاعاتی درباره ایشان را جمع آوری می کردم و به حرف های ایشان در سیما گوش می دادم متوجه آن شده بودم. البته من از آن تعبیر«پختگی» را می کردم. بی گمان شما ایشان را بیشتر از ما می شناسید که به «سوز» سخن شان پی برده اید.
متاسفانه باید واقعیتی را بگویم و آن اینکه اکثریت افرادی که من با آنها برخورد داشته ام قصد ندارند که به آقای کروبی رآی بدهند. وقتی که به استدلال آنها گوش می دهم، پی می برم که آنها یا دنبال یک «فرشته آسمانی» هستند که به زمین بیاید، یا آنکه طوری حرف می زنند که به این فکر می افتم که برگ برنده ایشان یک دست کت و شلوار و کلام و رفتار متناسب با آن می باشد. بسیاری هم به گمانم قصد دارند به اسم و تصویری که از سالها قبل در ذهن دارند رآی بدهند نه به خودش!
درست است که این موارد مربوط به آنانی می شود که چندان اهل پژوهش و تحقیق نیستند، اما به گمانم رئیس جمهور را همین ها تعیین می کنند!
اصلاح طلبان عزیز هم که مشغول اصلاح دیگران هستند! مسلم است که صدای «خرمگس» معرکه آزارشان می دهد!
البته من فقط دیده ها و شنیده های خود را می گویم که مسلما محدوده بسیار محدودی را در بر می گیرد. این را گفتم که به عنوان عضوی از طرفداران آقای کروبی کاری کرده باشم.
برای آقای کروبی سلامتی و موفقیت آرزومندم. ایکاش مطلب سیاسی نبود، چون وقتی در اینجا صحبت از ایشان می شود همگی به چشم یک سیاستمدار به ایشان نگاه می کنیم و چقدر لوث است این واژه!
واقعا ناراحت می شوم وقتی می شنوم که به ایشان توهین می شود.
خدایش بداند کافیست...
ارادتمند همیشگی شما هستم.محمدحسین  
[ ۸۸/۳/۵ در ساعت ۲۰:۳۱  ]

سلام دکتر عزیز
امروز سوار اتوبوس واحد بودم با خودم می گفتم مردم (مثلآ مسافران همین اتوبوس) در بارهء انتخابات چه فکر می کنند و قرار است باز چگونه واکنشی نشان دهند.اتوبوس به چهار راه پارک وی رسید. پوستر بزرگی از کروبی و کرباسچی وسط چها راه کنار پل نصب شده بود.آقایی حدودآ 60 ساله با ظاهری معمولی که در صندلی جلو من نشسته بود به این پوستر نگاه کرد و به آن خیره شد.اتوبوس باید چهارراه را به طرف تجریش دور می زد و می چرخید.همراه چرخش اتوبوس سر این مرد هم می چرخید تا نگاهش از این پوستر برداشته نشود . یادم افتاد روزی که در اعتماد ملی تیتر زدند کرباسچی معاون اول کروبی تا ظهر فقط دو نسخه از دکه نزدیک همین چهار راه باقی مانده بود.بر خلاف سایر روزها.
امروز به این فکر می کردم در پوستر چیست که مکثی توأم با سکوت در آن گره می خورد؟ حقیقتآ نمی دانم چیست!نمی دانم مردم تهران به یاد چه چیزی می افتند وقتی این پوستر را می بینند؛آیا دارند یک دزد و یک آخوند را نگاه می کنند؟آیا یک خادم را تماشا می کنند که بر او جفایی رفت که مستحقش نبود؟یا یک خائن را ؟آیا آنها را به یاد روزهای نسبتآ خوش گذشته می اندازد و یا روزهای نکبتی که از آن خلاص شده اند؟آیا چون در این 4 سال با تمام وجود لمس کرده اند که فرق مدیر و مرید چیست به پوستر یک مدیر مکث می کنند؟آیا خود را مقهور و منقاد مدرنیته می دانند و تمکین را می اندیشند؟ایا به بازگشت به کرباسچی می اندیشند یا به عبورش؟آیا شهرداری را می بینند که برایشان گل می کاشت یا شهرداری که تراکم می فروخت یا شهرداری که بردوششان عوارض می برید یا شهرداری که به پاس خدماتش به زندان افتاد؟ یا صرفآ یک خاطره و شاید هم یک نوستالژی و شاید یادآوری خاطراتی از ده سال پیش! سرپل تجریش پوستر را پاره کرده بودند. کرباسچی را به تمام قد و کروبی را سر و عمامه. و چند متر آن طرفتر بزرگ نوشته شده بود: احمدی نژادو عشقه.
گمان کردم احتمالآ در این پوستر یک عشق نهفته است که آن هم وطن برای انکارش آنرا به چهرهء محبوب خود تجلی داده است، تا مردم عشقشان را هم به حکم و انتخاب و فرمان او برگزینند.ali  
[ ۸۸/۳/۵ در ساعت ۲۰:۲۳  ]

fek konam ye dalil ja oftadeh. hala choon materialisty hast, bikhial shoma nagofty ma ham migam nistali  
[ ۸۸/۳/۵ در ساعت ۱۹:۱۷  ]

سلام استاد نازنینم
با عرض پوزش از تکرار پرسش !
آیا شما می توانید مرا در دستیابی به کتاب"تسامح و خشونت در اسلام"
که فرموده بودید قبلا منتشر شده است راهنمایی و یاری نمائید؟
با تشکر از شما
********************
این کتاب را متاسفانه خودم هم ندارم. باید از طریق ناشر که در بیروت و دمشق دفتر دارد پیدا کرد.مسعود  
[ ۸۸/۳/۵ در ساعت ۱۸:۵۳  ]

علی القاعده معجونی که ازاختلاط سیاست واحساسات بدست می آید ناگوارترازترکیب دین و سیاست است لطفا دلایل عقلی بر این انتخاب بیاوریدمهرداد  
[ ۸۸/۳/۵ در ساعت ۱۶:۳۶  ]

سلام ،
چرا موسوی را که در مدت هشت سال در سخت ترين روزها ، امتحان خود را پس داده به راحتی کنار می گذاريد؟
آقای کروبی هم که بارها اعلام کرده چندين بار حتی در سال 76 و بعد از آن ، پيش از خاتمی به سراغ موسوی رفته
ولی خود موسوی تصميمی برای کانديداتوری نداشته است. اينکه آراء بين کروبی و موسوی بشکند اصلاً خوب نيست
تنها بهره بردار اين قضيه احمدی نژاد است. بعضی وقت ها می ترسم از اينکه حضور همزمان کروبی و موسوی
تنها به دليل کشاندن اکثريت مردم به انتخاباتی باشد که اکثريت از آن احمدی نژاد شود!!!مهاجر  
[ ۸۸/۳/۵ در ساعت ۱۶:۲۷  ]

سلام
چرا شیخ در جریان تحصن مجلس ششم سکوت کرد؟مهرداد  
[ ۸۸/۳/۵ در ساعت ۱۶:۲۷  ]

سلام
چرا کسی مثل موسوی که امتحان خود را در 8 سال از سخت ترين روزها به خوبی پس داده است را کنار می گذاريد ؟ خود آقای کروبی هم که بارها گفته به سراغ موسوی رفته است ، اما آن زمان موسوی تصميم برای شرکت نداشته است . بهتر است که اجماع باشد. اصلاً خوب نيت که با شکست آراء بين موسوی و کروبی ، تنها بهره بردار ، احمدی نژاد باشد.طه  
[ ۸۸/۳/۵ در ساعت ۱۵:۲۳  ]

سلام
ايام فاطميه نزديك است. سوالاتى دارم از شما و يا خوانندگانتان:

آيا در مورد حمله به خانه وآتش زدن در خانه ايشان و سقط جنين و رحلت ايشان بر اثر جراحات وارده مقاله تاريخى/تحليلى بى طرفانه اى وجود دارد؟

آيا اين ماجرا در كتابهاى مورد وثوق اهل سنت همچون صحاح سته نقل شده است؟

آيا در مورد اين ماجرا(و نحوه اتفاق آن آنچنان كه شايع است) در بين علماى اهل شيعه اعم از متقدمين و متاخرين اتفاق نظر وجود دارد؟

سپاسگزارم
بی نشان  
[ ۸۸/۳/۵ در ساعت ۱۵:۲۰  ]

با سلام:بنده همان بی نام و نشان " ناهید رئیسی م.ن.پروا " هستم که مغرضان و تنگ نظران حتی تاب همین وبلاگ مظلومانه ی " رد پای خوبانم " را هم نیاوردند و آنقدر نیش و کنایه زدند و سم پراکنی کردند تا با میل قلبی خود حذف اش کردم.
عجالتا همان پاسخی را که در وبلاگ " گلوبالیست " که اتفاقا مدیر محترم آن آقای سید حسینی مترجم بسیار ارزشمند نظرشان مثل خود شما به آقای کروبی است -به حضورتان تقدیم می کنم:
بنده با اینکه شخصا هیچگونه حق رایی برای خود قائل نیستم ، چون تنها در روزهای اخذ رای ارزش پیدا می کنم ، .
و اما " مهدی کروبی " به دلایلی بر سه کاندیدای دیگر برتری دارد.هرچند باز منصفانه نظر بنده اینست که از بین چهار کاندیدا هرکدام برنده شوند الا احمدی نژاد ، ملت ایران باید جشنی شاهانه برگزار کند. که متاسفانه در شرایط فعلی آنگونه که خود شاهد و ناظرم و از گوشه و کنار هم می شنوم ، در درجه ی اول بازنشستگان کشور ی و لشگری همه می خواهند به احمدی نژاد رای بدهند. چرا؟ چون به یکباره حقوقشان را دوبرابر کرده! از کجا ؟ از کیسه ی خلیفه!
و اما انتخاب بین میرحسین موسوی و مهدی کروبی : هر کدام محاسنی دارند و معایبی.که تا به محاسن و معایب هر یک با دقت نظر و موشکافی بسیار دقیق نپردازیم ، درست مثل حرکت یک بند باز برروی طناب منجر به سرنگونی خودمان خواهد شد.
نویسنده: بی نشانسه شنبه 5 خرداد1388 ساعت: 11:51ادامه/
بنده یک تحلیل اجمالی از دو کاندیدای مطرح یعنی میرحسین موسوی و مهدی کروبی ارائه می دهم، تا چه قبول افتد و چه در نظر آید؟
اولا جای بسی تاسف است که کبر و غرور منیت اینها را در دو جناح قرار داده ! چون با شناختی که از همه ی آنان دارم باید در هم ادغام می شدند.

میرحسین موسوی به نظر من حقیقتا انسان شریف و قابل اعتمادی است.از نظر تحصیلات و تجارب و حضور در مجمع تشخیص مصلحت و همینکه توانسته بیست سال با صبر ماورا’ ایوبی در جمع حضرات باشد و باز مستقل بماند ، در حد یک اعجاز است!
مسئله ی دوم همراهی و هماهنگی همسرش دکتر زهرا رهنورد است که خود حقیقتا یکی از وزنه های بسیارارزشمند نظام است.و خود باعث ایجاد وجهه ای در سیاست خارجی نظام و باز گرداندن ارزش و اعتبار به باد رفته ی ایران در دوران احمدی نژاد متملق و بی مرام قدرت طلب بسیار کم ظرفیت که الحق و الانصاف خون پاک و مطهر هزاران شهید مظلوم و مخلص و وطن پرست را به باد یغما داد.
4ادامه دو بخش قبلی/

و اما جان کلام ، مهدی کروبی که شما به ایشان نظر مثبت دارید:
کروبی انسان مخلص و مهربان و صاف و ساده و بی شیله پیله ایست و از این نظر با توده ی مردم خیلی بهتر می تواند ارتباط برقرار کند و حتی آنها را بهتر از سه کاندیدای دیگر می شناسد.و از آن بالا بالاها به آنان نگاه نمی کند. یادم نرفته در ابتدای انقلاب و بحبوحه ی جنگ که سیل کمکهای بازاریان به جانب جبهه ها روان بود ، در همین سیما چطور با شهامت تمام جلویشان ایستاد و گفت: به درک که کمک کردید!!!وظیفه ی تان بود.حالا طلب مطالباتتان را می کنید؟
دلیل دوم ، همراهی آقای دکتر عطا الله مهاجرانی با ایشان است و همسر شان خانم دکتر جمیله ی کدیور که حتی جایی خواندم آقای کروبی تصمیم دارد او را بعنوان اولین وزیر ارشاد زن نظام انتخاب کند.
دلیل سوم : آقای غلامحسین کرباسچی شهردار زمان مجد و عظمت سردار سازندگی هاشمی رفسنجانی است.
پس زخمی که از آن تجربه بر دل دارد ، می تواند بسیار تاثیرات مثبتی در مسئولیت های جدیدش باشد، اگر البته از آن مصیبت عظما درسی جانانه آموخته باشد.

پس بنده با نظر شما موافقم . اما حیف و صد حیف که تنها چیزی که همه ی این حضرات کم دارند ، روحیه ی خدا محوری و ترس از عقوبت کوچکترین مسائل بظاهر پیش افتاده ، حتی در حد گرفتن دانه ای خرد از دهان موری ضعیف است.
چرا که زورمندان و قلدران که در هر نظام و مرام و دین و مذهبی ، از هر طریق حق و بیشتر از حقشان را به هر قیمتی خواهند گرفت.تنها این مظلومان بی پناه و در حاشیه قرار گرفته اند که همواره سرشان بی کلاه می ماند.


با تشکر و آرزوی عزت و سعادت و سلامت و عاقبت به خیری برای شما برادر فهیم و علیم و نکته سنج و مهربان
نویسنده: بی نشانسه شنبه 5 خرداد1388 ساعت: 12:28ادامه/

و اما یک مطلب را در مورد سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد فراموش کردم به حضورتان عرض کنم که تا کنون نشنیده اید.
قدر مسلم شما می دانید که ایشان از شاگردان دکتر علی شریعتی است و خودم در اوایل انقلاب که جوانی هم سن و سال ایشان بودم ، در سخنرانی اش در دانشگاه شریف شنیدم که چگونه به این شاگردی افتخار می کرد.
اما آن مطلبی که گفتم تا کنون در هیچ کجایی نشنیده اید ، اینست که در همان زمان در سخنرانی دیگری در مسجد حضرت حمزه خیابان شادمان تهران که حتی رنگ لباس و روسری و بدون چادر ایشان را هم می توانم برایتان توضیح دهم ، فرمودند:
(دقت بفرمائید ، در همان روزهای اول انقلاب ، " )بر اساس فلسفه ی دیالکتیک ، تمام انقلابها محکوم به فنا هستند ، که در همانجا بنده با اینکه علم ایشان را نداشتم ، اما از بینشی بالا بهره برده بودم ، سئوالی بسیار اساسی را مطرح کردم ، برای ارزیابی ایشان ، که سریعا موضوع را صد و هشتاد درجه پیچاندند و از پاسخ طفره رفتند.
حال یک سئوال برای بنده مطرح است: آیا ایشان نظرشان با آن موقع تغییر کرده ، مثل حجابشان ؟!!!!و یا چهره عوض کرده اند؟
برادر ارجمند ، بنده ی بی نشان به مسائل با این دقت نظر عنایت دارم. هر چند ظاهر مدرک کارشناسی علوم سیاسی و وجهه ی سیاست و حکومت پسندی هم ندارم.سلیمانی  
[ ۸۸/۳/۵ در ساعت ۱۳:۵۶  ]

جناب »هاجرانی عزیز، هم‌خوابگاهی سابق دانشگاه شیراز
آقای کروبی مبتکر معضل فراقانونی حکم حکومتی است. مستحضر هستید که بر این قاعده اگر حکم به روز بودن شب تاریک شود نه تنها باید پذیرفت بلکه خلاف آن عین گناه است.از این ها که بگذریم صادقانه پاسخ دهید آیا مقامی که در قانون اساسی به عنوان رئیس جمهور با آن اختیارت کذایی (مثلا اختیار اعطای نشان‌های دولتی!)معرفی شده در حد و اندازه‌ای هست که برای انتخاب آن نیاز به مراجعه به آرأ عمومی باشد؟ آیا با هزینه بسیار کمتر، مثلا پس از انتخابات مجلس، نمیتوانند فردی را از جناحی که کرسی‌های بیشتری کسب کرده، تحت هر عنوانی(نخست وزیر یا رئیس جمهور) به عنوان رئیس قوه مجریه که از نظر خودشان هم لایق و هم سازگار با هیئت حاکمه باشد معرفی کنند؟مرتضی  
[ ۸۸/۳/۵ در ساعت ۱۳:۵۴  ]

دکتر مهاجرانی عزیز
سلام
امروز واقعاٌ خوشحالم که بعد از مدت ها شما اینقدر صریح نظرتان را راجع به آقای کروبی نوشتید. من از شما به عنوان کسی که صمیمانه دوستتان دارم و بر خود می بالم که سال هایی از عمرم را در کنار شما آموختم و تجربه کردم، خواهش می کنم که مطالبتان را در این روزهای سرنوشت ساز بیشتر و جدی تر کنید. ما به شما نیاز داریم. پس بتازید تا ما هم بیاییم. من هرروز چند بار به وبلاگ سر می زنم تا مطلبی از شما بخوانم. امروز عالی بود فوراٌ هم به قزل تلفن زدم و از نوشته شما گفتم. من در سال 76 که در دانشگاه شهید بهشتی بودم شب انتخابات تصمیم گرفتم که با بچه های خوابگاه بریم مخابرات و با خانواده هایمان تماس بگیریم و صحبت کنیم که حتما به اقای خاتمی رای بدهند. یادش بخیر پدرم که هیچوقت رای نداده بود اول در مقابل من مقاومت کرد ولی بعد به خاطر من روز انتخایات راه افتاده بود و رفته بود با دوستانش به خاتمی رای داده بودند. الان هم این نوشته شما من را مصمم کرد که خودم و خانواده ام بدون هیچگونه تردیدی به کروبی رای بدهیم. منتظر نوشته های بعدی شما هستیم . بار دیگر از شما خواهش دارم فعالیت و نقش خودتان را در این انتخابات بیشتر کنید.
پایدار و برقرار باشید
ارادتمند همیشگی شما
مرتضی
********************
درود آقا مرتضی ! شادمان و سربلند باشیدحسین ح  
[ ۸۸/۳/۵ در ساعت ۱۱:۲۰  ]

با سلام
در دلسوز بودن آقای کروبی نسبت به انقلاب شکی نیست ولی دلیل کافی برای شایستگی ایشان برای مدیریت بالاترین مقام اجرایی کشور باشد.ای کاش علاوه بر دلایل ذکر شده ، از تواناییهای ایشان در اداره کشور دلایلی برمی شمردید،
به نظر جنابعالی این دو گانگی که در اصلاحات ایجاد شده را نباید چاره ای اندیشید؟---  
[ ۸۸/۳/۵ در ساعت ۱۱:۱۳  ]

همیشه عالی است حافظه شما و از آن زیباتر و عالی تر نظرات و دیدگاه ها و قلم نگارشتان.
ارادتمند

: